niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Film za filmem

Film za filmem

Film za filmem
Data publikacji: 2015-10-21 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 973 30220

Jesteśmy na półmetku Szczecin European Film Festival. Od piątku prezentowane będą filmy konkursu europejskiego

Czwartkowy program SEFF rozpocznie się o godz. 12 w Studiu S1 Radia Szczecin (al. Wojska Polskiego 73) od prezentacji filmu „Father0" Konrada Pachciarka, w którym występuje młodzież z grupy artystycznej ArtCrew, działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Film opowiada o młodych ludziach, w życiu których mocne piętno odcisnęły trudne relacje z ojcami. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Wstęp wolny.

O godz. 18 również w S1 wraz z Tomaszem Raczkiem (na zdjęciu) i Bartoszem Wójcikiem podejmiemy dyskusję na temat granicy pomiędzy filmem a innymi gałęziami sztuk wizualnych i nowymi technologiami. Spotkanie będzie ilustrowane pokazami fragmentów filmów. Wstęp 15 zł.

O godz. 19 w Akademii Sztuki (pl. Orła Białego 2, Szczecin) zagra zespół Jackpot, który będzie świętował premierę płyty „Historie wielkiej wagi". Wstęp wolny.

Od godz. 20 w S1 druga część retrospektywy twórczości Józefa Robakowskiego, jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych. Wstęp wolny.

Od godz. 21 w Cesky Film (al. Jana Pawła II 3-4) dalsza część cyklu „Znani ludzie - Historie prawdziwe w filmie". Tym razem będą to sylwetki Adama Smitha i Nelsona Mandeli. Wstęp wolny. Od piątku w Akademii Sztuki (g. 17.30 i 20) rozpoczną się pokazy Konkursu Europejskiego. Wstęp 10 zł na każdy blok. Pełny program

(szymw) 

Fot. Robert STACHNIK (arch.)     

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi