wtorek, 26 września 2017.
Strona główna > Kultura > Film za filmem

Film za filmem

Film za filmem
Data publikacji: 2015-10-21 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 951 30220

Jesteśmy na półmetku Szczecin European Film Festival. Od piątku prezentowane będą filmy konkursu europejskiego

Czwartkowy program SEFF rozpocznie się o godz. 12 w Studiu S1 Radia Szczecin (al. Wojska Polskiego 73) od prezentacji filmu „Father0" Konrada Pachciarka, w którym występuje młodzież z grupy artystycznej ArtCrew, działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Film opowiada o młodych ludziach, w życiu których mocne piętno odcisnęły trudne relacje z ojcami. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Wstęp wolny.

O godz. 18 również w S1 wraz z Tomaszem Raczkiem (na zdjęciu) i Bartoszem Wójcikiem podejmiemy dyskusję na temat granicy pomiędzy filmem a innymi gałęziami sztuk wizualnych i nowymi technologiami. Spotkanie będzie ilustrowane pokazami fragmentów filmów. Wstęp 15 zł.

O godz. 19 w Akademii Sztuki (pl. Orła Białego 2, Szczecin) zagra zespół Jackpot, który będzie świętował premierę płyty „Historie wielkiej wagi". Wstęp wolny.

Od godz. 20 w S1 druga część retrospektywy twórczości Józefa Robakowskiego, jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych. Wstęp wolny.

Od godz. 21 w Cesky Film (al. Jana Pawła II 3-4) dalsza część cyklu „Znani ludzie - Historie prawdziwe w filmie". Tym razem będą to sylwetki Adama Smitha i Nelsona Mandeli. Wstęp wolny. Od piątku w Akademii Sztuki (g. 17.30 i 20) rozpoczną się pokazy Konkursu Europejskiego. Wstęp 10 zł na każdy blok. Pełny program

(szymw) 

Fot. Robert STACHNIK (arch.)     

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje