czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Festiwal o górach coraz bliżej

Festiwal o górach coraz bliżej

Festiwal o górach coraz bliżej
Data publikacji: 2016-01-07 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 143 85080

Piąta edycja festiwalu „O! Góry”, której patronem jest tragicznie zmarły szczeciński alpinista Tadeusz Piotrowski, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. A to dlatego że po raz pierwszy w jego historii odbędzie się konkurs dla filmowców amatorów, który oceniać będzie profesjonalne jury. Po raz pierwszy też zabrzmi festiwalowy „dżingiel”, którego autorem jest szczeciński kompozytor Piotr Klimek.

Ale to nie wszystko, bo poza filmami rzecz jasna interesująco zapowiadają się imprezy towarzyszące. Dwie z nich zasługują na szczególną uwagę. Pierwsza to wystawa dotycząca patrona festiwalu - Tadeusza Piotrowskiego, którą organizatorzy przygotowują wspólnie z Książnicą Pomorską. Listy, dokumenty, książki, zdjęcia, opisy i trasy wspinaczek, a także wspomnienia żony - Danuty Piotrowskiej - będzie można usłyszeć i zobaczyć w dniu inauguracji przeglądu - 4 lutego o godz. 18 w sali „Pod Piramidą”.

Bardzo ciekawie zapowiada się też panel dyskusyjny pod roboczym tytułem „O co chodzi z tą strefą śmierci”, którego gościem będzie między innymi prof. Tadeusz Banasiewicz z Akademii Medycznej w Poznaniu. Wśród gości imprezy pojawią się znane postaci polskiego alpinizmu, w tym: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Marcin Tomaszewski, Anna Lichota.

Wyniki konkursu dla filmowców amatorów, którzy będą mieli także szansę uczestniczyć w filmowych warsztatach podczas festiwalu, ogłoszone będą 7 lutego.

Impreza potrwa od 4 do 7 lutego, a jej główną bazą i miejscem prezentacji filmowych będzie audytorium Wydziału Elektrycznego ZUT przy ul. 26 Kwietnia 10. Bilety i karnety na cały festiwal można kupować przez internet. ©℗

(mos)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny