wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Kultura > Encyklopedia dla seniora

Encyklopedia dla seniora

Encyklopedia dla seniora
Data publikacji: 2016-10-18 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1486 161483

We wtorek, o godz. 13 w Książnicy Pomorskiej, w sali Pod Piramidą, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Seniora odbędzie się promocyjna (100 zł) sprzedaż ostatnich 200 egzemplarzy I wydania Encyklopedii Szczecina. 

Jak wynika z efektów sprzedaży w księgarniach oraz wypożyczeń w bibliotekach, to właśnie encyklopedia cieszy się wśród książek wydanych w ostatnich dwóch latach największą popularnością w Szczecinie. 

Organizatorzy dzisiejszego spotkania w Książnicy zapraszają na nie przede wszystkim seniorów - najwierniejszą grupę czytelników książek.

(ł)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

łapaj trzymaj
@ Honorat - ...tak, też do dzisiaj nie jest wyjaśnionym dlaczego H. Sienkiewicz uwięził niejaką Nel, a małpkę skazał na śniegi Zakopanego.
2016-10-22 08:11:31
.
Podejrzewam, że poziom poligraficzny przerasta potencjał stricte edytorski omawianej książki.
2016-10-21 12:01:05
Łukasza
Ni ma kasy - ni ma przykładów. "Tylko idioci pracują za mniej niż 6000 miesięcznie"...
2016-10-21 09:52:51
Honorat
@ łapaj trzymaj - Przepraszam, a biblioteka to coś takiego, gdzie się trzyma biblie? Tak jak kartoteka, w której są zbierane karty? Podobno jakiś Różewicz miał dużą kartotekę.
2016-10-20 20:44:20
łapaj trzymaj
Honorat: @ łapaj trzymaj - a są jakieś inne rzeczy do poczytania? Każda encyklopedia to pasjonująca lektura. Dobre też są leksykony, np. leksykon imion. Radziłbym panu/pani sprawdzić, co tam piszą o imieniu Honorat. I nie będzie problemu z "pan(i)". tak dla jasności, pan(i) odnosi się do osoby kryjącej się pod pseudonimem - podobnie jak łapaj trzymaj, a nie do rodzaju a co do rzeczy do poczytania, podpowiem że każde encyklopedyczne hasło opiera się o znacznie szerszą wiedzę, którą można zdobyć czytając inne rzeczy. Polecam bibliotekę - problem, odsyłam do słownika - problem, odsyłam ... trudna sprawa.
2016-10-20 19:40:04
Honorat
@ Łukasza - proszę podać kilka przykładów błędów, to się zastanowię nad umową zlecenia, a nawet umową o dzieło. A propos dzieło: zamiast krytykować i wyszukiwać błędy można samemu zabrać się do dzieła i stworzyć coś podobnego do "Encyklopedii Szczecina". "Wymandrzać się" to każdy potrafi. @ łapaj trzymaj - a są jakieś inne rzeczy do poczytania? Każda encyklopedia to pasjonująca lektura. Dobre też są leksykony, np. leksykon imion. Radziłbym panu/pani sprawdzić, co tam piszą o imieniu Honorat. I nie będzie problemu z "pan(i)".
2016-10-20 16:25:03
Łukasza
@ Honorat - jaka kwota brutto od błędu? umowa zlecenie?
2016-10-20 13:02:53
łapaj trzymaj
Błędy to błędy, fakt że bywa tam stan z wcześniejszej encyklopedii to już inna inność, a taki cymes jak inne nazwisko opisywanej osoby to już prawdziwy cymes cymesów. A co do pytania pana(i) Honorat, to warto poczytać coś więcej jak tylko encyklopedię, a wtedy odpowiedź będzie oczywista. Liczyłem na więcej, szczególnie po takich zapowiedziach, a wyszło jak wyszło. ciekawe gdzie się tak wyprzedała? i te 200 ostatnich sztuk też zaskakuje.
2016-10-20 00:24:58
Honorat
@ Łukasza - Proszę podać konkretne przykłady.
2016-10-19 10:37:56
Łukasza
Błędów tam tyle, że za darmo takiej cegły szkoda dostać.
2016-10-18 19:25:23