środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Dziewięć nowych spektakli

Dziewięć nowych spektakli

Dziewięć nowych spektakli
Data publikacji: 2017-08-28 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:01
Wywietleń: 1052 290005

„Ania z Zielonego Wzgórza", „Król Edyp" i „Lord Jim" - to tylko niektóre z dziewięciu nowych spektakli, które będzie można zobaczyć od października do czerwca w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Sezon otworzy z kolei w tej instytucji, 15 września, przedstawienie sprzed kilku sezonów - „Seks dla opornych".

Wśród wspomnianych nowych spektakli są cztery prapremiery.

- To całkiem nowe teksty. Zatem przymiotnik „współczesny" będzie w nowym sezonie mocno zaakcentowany - mówił dyrektor naczelny, Mirosław Gawęda, na poniedziałkowej konferencji prasowej w Teatrze Małym. - Zaczynamy w niezmienionym składzie. Ja we wtorek (29 bm. - przyp. red.) będę podpisywał umowę na kolejne cztery lata dyrektorowania.

Pierwszy nowy spektakl sezonu będzie jednocześnie jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika, w rolach barmanki i eksperta w dziedzinie sztuki. Widzowie zatem 7 października będą mogli premierowo zobaczyć komedię „Arcydzieło na śmietniku". Tydzień później zostanie wystawiony monodram w wykonaniu Macieja Litkowskiego - „Kalifornia nieśmiertelni". To oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat. 60.: Polańskim, Komedzie i Hłasce. 4 listopada odbędzie się premiera tragedii greckiej Sofoklesa - „Król Edyp", 2 grudnia kolejna klasyka, czyli „Lord Jim" J. Conrada. Spektakl zostanie wystawiony w koprodukcji z Teatrem I. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a całość wyreżyseruje dyrektor artystyczny tamtego teatru - Maciej Podstawny. ©℗

MON

Na zdj.: Spotkanie pracowników Teatru Współczesnego z dziennikarzami odbyło się w Teatrze Małym. Od lewej: Mirosław Gawęda - dyrektor naczelny, Kamila Paradowska - kierownik literacki, Anna Augustynowicz - dyrektor artystyczny.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny