wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Dziadek do orzechów - wygraj zaproszenie

Dziadek do orzechów - wygraj zaproszenie

Dziadek do orzechów - wygraj zaproszenie
Data publikacji: 2015-12-11 14:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 198 51830

Spektakl baletowy pt. „Dziadek do orzechów" w wykonaniu Moscow City Ballet będzie można obejrzeć 16 grudnia w szczecińskiej „Azoty Arenie". Stało się bowiem tradycją, że kiedy pierwszy śnieg przyprósza gałęzie drzew, a wieczory robią się coraz dłuższe, Polskę odwiedza grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova, czyli wspomniany moskiewski teatr.

„Dziadek do orzechów" to jeden z najsłynniejszych spektakli baletowych, do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski. Oto mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.

Dla naszych Czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia na balet. Aby je wygrać wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.balet. Na SMS-y zgłoszeniowe czekamy do 15.12 do godz. 11.59. A we wtorek 15 grudnia o godz.12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenia otrzymają trzy pierwsze osoby, które najszybciej - i prawidłowo - odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT. (MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi