piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Dla kogo Bursztyny? Wybierz najlepszych!

Dla kogo Bursztyny? Wybierz najlepszych!

Dla kogo Bursztyny? Wybierz najlepszych!
Data publikacji: 2015-10-28 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 271 34042
Kończy się październik, najwyższy czas zatem rozpocząć tegoroczną edycję plebiscytu „Bursztynowy Pierścień". Jego zwycięzców tradycyjnie wybiorą Państwo - Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego" i widzowie zachodniopomorskich teatrów.

Poniżej prezentujemy listę kandydatów, wskazanych przez kapitułę plebiscytu. To na nich mogą oddawać Państwo swoje głosy - poprzez kupony i SMS-y. Kupony zamieszczać będziemy w piątkowych i środowych wydaniach „Kuriera Szczecińskiego". Po ich wypełnieniu, można je wrzucić do skrzynki, umieszczonej na budynku naszej redakcji lub wysłać pocztą na adres: „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin.

Głosować można również SMS-owo, na listę zamieszczoną poniżej. Obok każdego tytułu i nazwiska podajemy tekst, który należy wpisać w treść SMS-a. SMS-y wysyłamy pod numer 72051. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em. Głosowanie potrwa do piątku, 27 listopada.

W kategorii najlepszego spektaklu sezonu 2014/2015 nominację otrzymują: „Akropolis" (reż. Anna Augustynowicz, Teatr Współczesny), balet „Dzieje grzechu" (choreografia Karol Urbański, Opera na Zamku), „Męczennicy" (reż. Anna Augustynowicz, Teatr Współczesny), „Szkoła żon" (reż. Justyna Celeda, Teatr Współczesny) i „Godzina spokoju" (reż. Norbert Rakowski, Teatr Współczesny).

W kategorii „Aktor sezonu" na Bursztynowy Pierścień mają szansę dwie artystki Opery na Zamku: Kseniia Naumets-Snarska za rolę Ewy Pobratyńskiej w „Dziejach grzechu" i Christina Janusz za tytułową rolę w „Alicji w krainie czarów" oraz mocna czwórka z Teatru Współczesnego - Maria Dąbrowska za rolę Inge Sudel w „Męczennikach", Arkadiusz Buszko za rolę Arnolfa w „Szkole żon", Joanna Matuszak za rolę Małgosi w tej samej sztuce i Konrad Pawicki za rolę Michela w „Godzinie spokoju".

Gala finałowa tegorocznych Bursztynów odbędzie się 30 listopada (a nie, jak informowaliśmy - 7 grudnia) w Operze na Zamku, w ostatni dzień inauguracyjnego tygodnia tej sceny w swoich wyremontowanych wnętrzach. W jej trakcie wręczone zostaną jeszcze dwa wyróżnienia: Srebrna Ostroga dla najbardziej obiecującej młodej osobowości zachodniopomorskiego teatru i Nagroda Jury.©℗

(kas)

Na zdjęciu: W kategorii najlepszego spektaklu nominowany jest balet „Dzieje grzechu"

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Lista SMS:

„Akropolis" - SMS o treści BURSZTYN.1

„Dzieje grzechu" - SMS o treści BURSZTYN.2

„Godzina spokoju"  - SMS o treści BURSZTYN.3

„Męczennicy"  - SMS o treści BURSZTYN.4

„Szkoła żon" - SMS o treści BURSZTYN.5

Arkadiusz Buszko- SMS o treści BURSZTYN.6

Maria Dąbrowska - SMS o treści BURSZTYN.7

Christina Janusz - SMS o treści BURSZTYN.8

Ksenia Naumets-Snarska - SMS o treści BURSZTYN.9

Joanna Matuszak  - SMS o treści BURSZTYN.10

Konrad Pawicki - SMS o treści BURSZTYN.11 

Komentarze

Wojtek
Nie ma w regionie innych teatrów niż Współczesny? Dziwnym trafem każdego roku narzuca się widzom głosowanie na produkcje tego właśnie teatru i jego aktorów. W tym roku to już naprawdę gruba przesada. Frekwencja na spektaklach w Polskim, Operze, Bałtyckim jest zdecydowanie wyższa, ale to nie ma znaczenia dla sznownej kapituły. Może wreszcie pozwolić widzom głosować na coś, na co i tak głosują w tzw. realu nogami. Albo zróbcie nagrodę "Bursztynowy pierścień Teatru Współczesnego" skoro i tak wyboru nie ma żadnego. Żenada, pogłebiająca się z roku na rok.
2015-10-29 17:40:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi