czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Dla dzieci, dla seniorów

Dla dzieci, dla seniorów

Dla dzieci, dla seniorów
Data publikacji: 2015-10-07 09:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1067 26412

W najbliższy czwartek Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką poczytnych książek dla najmłodszych, oraz rozmowę online z Emilią Krakowską, aktorką znaną z filmu "Chłopi" czy serialu "Na dobre i na złe".

Spotkanie z Piątkowską rozpocznie się o g. 17 w salonie ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2. Pisarka napisała całe mnóstwo książek; poza zbiorem opowiadań „To się nie mieści w głowie” jest autorką między innymi takich tytułów, jak: „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Na wszystko jest sposób ”, „Ciekawe co będzie jutro?”, „A może będzie właśnie tak” czy „Lemoniadowy ząb”. Autorka otrzymała wiele  nagród, miedzy innymi Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Z kolei połączenie online z Emilią Krakowską to częśc projektu Fundacji Orange „Akcja e-motywacja” adresowanego do seniorów. Jego celem jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. Chętnych do uczestnictwa w akcji MBP zaprasza na spotkania w wybranych filiach bibliotecznych - przy ul. Marcina 1, 26 kwietnia 1, Nad Odrą 26 oraz al. Wojska Polskiego 2. Za pośrednictwem internetu połączą się gośćmi i "wysłuchają recepty na aktywność w sile wieku". Zebrani wspólnie obejrzą spotkanie online, będą mieli możliwość zadania pytań.

Pierwszym gościem, w czwartek o g. 11, będzie właśnie Emilia Krakowska.

Terminy kolejnych spotkań to 22 października, 5 listopada, 19 listopada oraz 3 grudnia.

(as)

 Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny