wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Dąbska idea filmowa

Dąbska idea filmowa

Dąbska idea filmowa
Data publikacji: 2015-07-22 23:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1413 4923

Ruszyły Dąbskie Wieczory Filmowe. Do niedzieli m.in. na plaży w Dąbiu prezentowane będą najnowsze i najciekawsze polskie filmy ostatnich lat. Nie zabraknie spotkań z aktorami, reżyserami. 

DĄBSKIE Wieczory Filmowe odbywają się już po raz dziewiąty.

- Często słyszę propozycje, abyśmy zrobili tę imprezę gdzieś w centrum, ale zawsze odpowiadam, że nie możemy. Bo wtedy to już nie będą Dąbskie Wieczory Filmowe. W ten sposób pokazujemy, że warto się trzymać pewnej idei - mówi Michał Giełzak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie-Dąbiu. 

W środę o godz. 19 w Klubie Delta odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych z udziałem Wojciecha Mecwaldowskiego, jednego z gości tegorocznych DWF. Kolejnym bohaterem jest Jan Jakub Kolski, reżyser m.in. „Jancia Wodnika", „Jasminum". W czwartek o godz. 19 w Klubie Delta (ul. Racławicka 10, Szczecin) odbędzie się prezentacja właśnie „Jasminum". Jego najnowsze dzieło zostanie pokazane w piątek o godz. 22.30 na plaży w Dąbiu. Mowa o „Serce, serduszko". Wcześniej, o godz. 21.30 również na plaży w Dąbiu projekcja debiutu Aleksandra Pietrzaka „Mocna kawa wcale nie jest taka zła" m.in. z Mecwaldowskim.

- To reżyser, który bardzo dobrze rokuje - mówi Jan Jakub Kolski. - Mam do czynienia z wieloma młodymi reżyserami, z którymi prowadzę zajęcia. Cieszy mnie, że takie interesujące filmy wychodzą spod ich ręki. To ludzie skłonni do najwyższych poświęceń w swojej pracy.

Jednym ze studentów Kolskiego, którego film będzie prezentowany podczas DWF jest Grzegorz Jaroszuk, autor „Kebabu i Horoskopu" (sobota, g. 22.30, plaża w Dąbiu).

- To pełnokrwista wypowiedź, film z bardzo specyficznym poczuciem humoru - mówi Krzysztof Spór, redaktor naczelny Stopklatki. Pełny program DWF dostępny jest na www.wieczoryfilmowe.pl. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.  

(szymw)

Fot. Od lewej: Michał Giełzak, Jan Jakub Kolski, Wojciech Mecwaldowski i Krzysztof Spór.   

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy