wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Kultura > Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode?

Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode? [FILM]

Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode?
Data publikacji: 2017-10-05 18:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19 13:46
Wywietleń: 5775 295172

Być może solistki Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie" wystąpią w chórkach Depeche Mode podczas koncertów w Polsce. A wszystko za sprawą fanki tego brytyjskiej grupy, która od kilkunastu lat występuje ze wspomnianym zespołem ludowym. Mowa tu o Tulii Biczak. Szczecińska studentka została wybrana przez Depeche Mode do poprowadzenia profilu grupy na portalu społecznościowych oraz nagrania ich piosenki - po angielsku i „na ludową nutę". Teraz ten utwór można usłyszeć m.in. na wspomnianym, oficjalnym profilu DM. Już robi furorę w internecie!

Na początku tego roku grupa Depeche Mode ogłosiła konkurs, którego nagrodą miała być możliwość bycia jednodniowym administratorem oficjalnego profilu zespołu na Facebooku. Wybrano 365 osób z całego świata (na każdy dzień roku), choć zainteresowanie taką możliwością było ogromne. Muzycy wybrali takie osoby, które mogły zaprezentować coś wyjątkowego i kreatywnego, ale dotyczącego zespołu.

- Wysłałam swoją kandydaturę. Napisałam w zgłoszeniu, że muzyki Depeche Mode słucha moja mama, stąd i ja się nią zainteresowałam - wspomina 24 - letnia Tulia. - A także, że w wakacje po raz pierwszy byłam na ich koncercie w Polsce. Tym, co najbardziej zainteresowało zespół, było chyba jednak to, iż zadeklarował nagranie wideo z Zespołem Pieśni i Tańca „Szczecinianie" z piosenką Depeche Mode. Bardzo długo nie miałam żadnej informacji, czy zostanę wybrana. Zwłaszcza że profil Depeche Mode obserwuje 7 milionów osób i pewnie ilość osób, która wysłała swoje zgłoszenie, była ogromna. W końcu pod koniec sierpnia skontaktowano się ze mną z zapytaniem, czy jestem nadal zainteresowana i czy zdążę nagrać wspomniane wideo. Potwierdziłam chęć uczestnictwa w tej przygodzie. Poprosiłam zatem koleżanki z zespołu, które śpiewają białym głosem oraz kapelę, byśmy nagrali cover piosenki Depeche Mode „Enjoy the Silence". Chciałam pokazać światu polską kulturę, nasz folklor i charakterystyczny sposób śpiewania. Cieszę się, że nasze wykonanie coveru na stałe pozostanie na profilu Depeche Mode i że zobaczył go cały świat.

Miłość Tulii do muzyki brytyjskiego zespołu zaczęła się od dziecka, bo Depeche Mode słucha jej mama, ale też fanami grupy są jej chłopak i jego tata. Szczecinianka jest też miłośniczką polskiego folkloru, od dwunastu lat występuje z grupą „Szczecinianie", m.in. śpiewa i gra w zespołowej kapeli. Poza tym, jest absolwentką kulturoznawstwa, studiuje pedagogikę na Uniwersytecie Szczecińskim oraz pracuje na tarasie widokowym w katedrze.

- Zasugerowałam grupie Depeche Mode, że jeśli szukają chórków podczas koncertów w Polsce, to jesteśmy gotowe z koleżankami z zespołu. To oczywiście propozycja z przymrużeniem oka, ale wszystko jest możliwe - mówi Tulia. - Poprowadzenie profilu Depeche Mode jeszcze wiele miesięcy temu wydawało mi się niemożliwe, a jednak się udało. ©℗

Monika Gapińska

Fot. Robert Stachnik

Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode? Czy Tulia zaśpiewa z Depeche Mode?

Komentarze

igor kurek
nie osmieszajce zespolu Depeche Mode takim czyms, wedlug mnie jest to beznadziejne i wstyd przynosi
2017-10-08 15:39:05
Jaro
obecne DM nadaje sie na tego typu badziewia własnie, nic nowego w temacie! Dm od wielu juz lat kuleje okrutnie,mogli by juz sobie podarowac dalszą działalnosc.
2017-10-08 13:32:55
Magdalen
Fajne!
2017-10-07 17:37:22
fan
Super reklama dla Miasta, dla Zespołu, świetna dziewczyna z inicjatywą i pomysłem, oby więcej takich akcji
2017-10-06 07:37:04
inka
Super reklama dla miasta, zespołu, piękna sprawa, dziewczyna pomysłowa z inicjatywą, marzenia się spełniają
2017-10-06 07:35:22
fanka DM
Co za chała... Koszmar
2017-10-06 00:50:59
super
Piosenka wypas. Nikt by nie pomyślał, że zespół ludowy może zrobić taki szał!!!!
2017-10-05 19:43:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi