środa, 25 kwietnia 2018.
Strona główna > Kultura > Cztery razy „Burza"

Cztery razy „Burza"

Cztery razy „Burza"
Data publikacji: 2016-09-27 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 928 156840
Jedno z teatralnych wydarzeń mijającego sezonu - „Burza" Williama Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz - powraca na scenę szczecińskiego Teatru Współczesnego. Spektakl prezentowany będzie czterokrotnie: w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

 

Jedna z ostatnich sztuk Szekspira, uznawana jest jednocześnie za jedną z najwybitniejszych, jakie napisał. Są w niej zawarte wszystkie najważniejsze tematy dramatów angielskiego geniusza: obalenie prawowitego władcy, niebezpieczeństwo przejścia od cywilizacji do barbarzyństwa, marzenie o odzyskaniu świetności, zgubną namiętność oraz sens i potrzebę stwarzania teatru. 

Akcja toczy się na odległej wyspie, na którą dociera wygnany z Mediolanu książę Prospero. Z nowego miejsca czyni miniaturowe królestwo sztuki i magii. Panując nad żywiołami, duchem Arielem i synem wiedźmy - Kalibanem, wychowuje córkę Mirandę. Po latach u wybrzeży wyspy rozbija się statek, a książę staje oko w oko ze swą przeszłością…

W roli Prospera, w szczecińskim spektaklu występuje gościnnie Bogusław Kierc (doceniony za tę kreację przez miesięcznik „Teatr"). Obok niego zobaczymy też m.in. Adriannę Janowską-Moniuszko, Ewę Sobiech, Arkadiusza Buszkę i Macieja Litkowskiego. 

Dla naszych Czytelników mamy cztery podwójne zaproszenia: po jednym na 29 i 30 września oraz 1 i 2 października. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr. Na SMS-y czekamy tylko  w środę, 28 września. Zaproszenia otrzymają pierwsze cztery osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT. O dacie spektaklu decydować będzie kolejność odbioru zaproszenia w kasie teatru.

(kas)

Fot. Piotr NYKOWSKI

Na zdjęciu: Anna Januszewska, Arkadiusz Buszko i Konrad Pawicki w scenie ze spektaklu „Burza" w reżyserii Anny Augustynowicz

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna przy deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy