sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Chóralne święto w kurorcie

Chóralne święto w kurorcie

Chóralne święto w kurorcie
Data publikacji: 2017-06-19 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-19 11:35
Wywietleń: 323 271400

W Międzyzdrojach rozpoczął się 52. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej. W tegorocznym konkursie podczas sześciu festiwalowych dni zaprezentuje się kilkanaście chórów i zespołów m.in. ze Szczecina, Pyrzyc, Warszawy, Bydgoszczy, Olsztyna, Wrocławia, Gdańska, Poznania, a także ze Szwecji, Czech i Litwy.

W poniedziałek na scenie Międzynarodowego Domu Kultury podczas wieczornego koncertu wystąpią: Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” pod dyrekcja Grzegorza Handke, Zespół Wokalny „Cantus Delicius” z Pyrzyc (dyrygent Tomasz Szutkowski) oraz Żeński Zespół Wokalny Sigma z Bydgoszczy (dyrygent Magdalena Filipska).

Festiwal, zorganizowany przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Szczecinie oraz Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, potrwa tu do piątku.

Oprócz wieczornych koncertów odbywających się każdego dnia od godz. 19.30 w MDK, w środę o godz. 11 w kościele p.w. Św. Piotra Apostoła rozpocznie się konkurs Musica Sacra. Zaś „Wisienką na torcie” będzie czwartkowy występ Międzynarodowej Akademii Chóralnej „in terra pax”, podczas którego chórzyści z różnych zespołów wspólnie zaprezentują utwory przygotowane w trakcie zaledwie kilku festiwalowych dni w Międzyzdrojach.

Tekst i fot. (maz)

Na zdjęciu: Chór Stockholms Musikgymnazium Youth ze Szwecji podczas niedzielnej inauguracji 52. MFPCh w międzyzdrojskim MDK.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi