wtorek, 26 września 2017.
Strona główna > Kultura > Chór nadal świętuje

Chór nadal świętuje

Chór nadal świętuje
Data publikacji: 2016-01-30 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1542 111941

W tę sobotę Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zagra specjalny koncert w Filharmonii Szczecińskiej. To dalszy ciąg obchodów 45-lecia zespołu.

Chór powstał w grudniu 1969 roku z inicjatywy Jana Seidla – muzyka Filharmonii Szczecińskiej. 
Od 1981 roku kierownictwo artystyczne Chóru PUM objął Ryszard Handke (który w 2010 roku został rektorem Akademii Sztuki). W ciągu ostatnich 34 lat pod jego dyrekcją zespół prezentował się na estradach krajowych 
i zagranicznych biorąc udział w kilkudziesięciu festiwalach i konkursach takich jak m.in. Legnica Cantat, Festiwal Muzyki Religijnej w Rumii, Academia Cantat, Festiwal Barbórkowy we Wrocławiu, MFPCh w Międzyzdrojach.


Chór odbył wiele podróży koncertowych po krajach Europy: Hiszpania, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Włochy, Austria, Słowacja, Dania oraz w Izraelu. Przez 10 lat zespół współpracował z Operą na Zamku. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został uhonorowany w 1989 roku odznaką Gryfa Pomorskiego.

W roku 2014 chór wyjechał po raz pierwszy na koncerty za ocean do Meksyku 
w ramach wymiany z chórem „Staccato” Narodowego Uniwersytetu Meksyku 
w Meksyku. W tym samym roku zespół rozpoczął obchody swojego 45-lecia, które uczcił nagraniem swojej pierwszej autorskiej płyty „Jubilate Deo”, wydanej przez PUM.

(as)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje