czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Chór nadal świętuje

Chór nadal świętuje

Chór nadal świętuje
Data publikacji: 2016-01-30 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1593 111941

W tę sobotę Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zagra specjalny koncert w Filharmonii Szczecińskiej. To dalszy ciąg obchodów 45-lecia zespołu.

Chór powstał w grudniu 1969 roku z inicjatywy Jana Seidla – muzyka Filharmonii Szczecińskiej. 
Od 1981 roku kierownictwo artystyczne Chóru PUM objął Ryszard Handke (który w 2010 roku został rektorem Akademii Sztuki). W ciągu ostatnich 34 lat pod jego dyrekcją zespół prezentował się na estradach krajowych 
i zagranicznych biorąc udział w kilkudziesięciu festiwalach i konkursach takich jak m.in. Legnica Cantat, Festiwal Muzyki Religijnej w Rumii, Academia Cantat, Festiwal Barbórkowy we Wrocławiu, MFPCh w Międzyzdrojach.


Chór odbył wiele podróży koncertowych po krajach Europy: Hiszpania, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Włochy, Austria, Słowacja, Dania oraz w Izraelu. Przez 10 lat zespół współpracował z Operą na Zamku. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został uhonorowany w 1989 roku odznaką Gryfa Pomorskiego.

W roku 2014 chór wyjechał po raz pierwszy na koncerty za ocean do Meksyku 
w ramach wymiany z chórem „Staccato” Narodowego Uniwersytetu Meksyku 
w Meksyku. W tym samym roku zespół rozpoczął obchody swojego 45-lecia, które uczcił nagraniem swojej pierwszej autorskiej płyty „Jubilate Deo”, wydanej przez PUM.

(as)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny