wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Chiny, płyta i wielcy koncertmistrzowie

Chiny, płyta i wielcy koncertmistrzowie

Chiny, płyta i wielcy koncertmistrzowie
Data publikacji: 2017-10-10 20:07
Wywietleń: 1095 295921

Śpiew alikwotowy, orkiestra jako ... chór oraz znakomici goście - oto, co będzie się działo w najbliższych tygodniach na koncertach Baltic Neopolis Orchestry w trakcie cyklu „Wielcy koncertmistrzowie" w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. Od 2013 roku gościem każdego koncertu z tego cyklu jest wybitny koncertmistrz.

Najbliższy występ już w czwartek (12 bm.) o godz. 19. To będzie „Wieczór Mistrzów Północy i Południa". Wystąpią wtedy: Hugo Ticciati (skrzypce) oraz Gareth Lubbe (altówka, śpiew) oraz sekstet, w którym zagra m.in. altowiolistka Ewa Guzowska.

- Zdradzę tylko, że orkiestra wystąpi w charakterze małego chóru, będziemy tupać o ziemię, a publiczność usłyszy śpiew alikwotowy wykonywany przez altowiolistę. Będą czary - mary - mówi E. Guzowska.

Podczas wspomnianego koncertu będzie prawykonanie utworu Pawła Łukaszewskiego, wielokrotnego zdobywcy nagrody Fryderyka - „Neopolis Concerto Koncert skrzypcowy", a także „Fynbos", czyli utwór na orkiestrę smyczkową ze śpiewem alikwotowym, Bernda Frankego.

Kolejny koncert z cyklu „Wielcy koncertmistrzowie" już 21 października, pn. „Przełamując fale". Zagra pochodzący ze Szczecina skrzypek Bartłomiej Nizioł, obecnie koncertmistrz orkiestry opery w Zurychu. W programie wieczoru m.in. „Oktet smyczkowy Es - dur op. 20". 19 listopada w Trafostacji wystąpi z kolei z Baltic Neopolis Orchestrą bułgarski koncermistrz mieszkający we Francji - Svetlin Roussev, w koncercie pn. „Lirycznie i ogniście".

A jakie plany ma orkiestra na kolejne miesiące?

- W grudniu mamy koncerty w Chinach, z kolei w styczniu zagramy w Filharmonii Narodowej - zdradza Emila Goch - Salvador, szefowa i założycielka orkiestry. - W połowie listopada z kolei ukaże się płyta nagrana z argentyńskim bandeonistą Marcelo Nisinmanem. To będzie nasza siódma płyta. Znajdą się na niej argentyńskie tanga. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Altowiolistka Ewa Guzowska (tu na wtorkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Szczecinie) wystąpi w czwartek na koncercie w Trafostacji Sztuki - w sekstecie Baltic Neopolis Virtuosi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej