czwartek, 26 kwietnia 2018.
Strona główna > Kultura > Biblioteka wraca do prezydenta

Biblioteka wraca do prezydenta

Biblioteka wraca do prezydenta
Data publikacji: 2015-07-28 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1544 6022

Uchwała zakładająca, że kosztem kilku mniejszych filii przy ul. Struga na prawobrzeżu powstanie duża mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej - z bogatym księgozbiorem oraz multimediami - wróciła do wnioskodawcy, czyli prezydenta. Tak zdecydowali radni podczas wczorajszych obrad Rady Miasta.

Nowa biblioteka miałaby być największą i najbardziej nowoczesną wypożyczalnią w Szczecinie, pełniącą również funkcję ośrodka kultury.

Przeciwnikom tego pomysłu - między innymi Małgorzacie Jacynie-Witt, radnej niezrzeszonej, czy Markowi Chabiorowi z Rady Osiedla "Słoneczne" - nie podoba się lokalizacja nowej filii oraz to, że, ich zdaniem, budynek, w którym miałaby funkcjonować, został wybrany na niejasnych zasadach.

Szerzej o pomyśle restrukturyzacji sieci bibliotek na prawobrzeżu już w najbliższy piątek.

(as)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: W tym budynku, dzierżawionym od prywatnego przedsiębiorcy, miałaby powstać duża miedioteka dla Prawobrzeża

Komentarze

Afera z EKKO wraca ? tylko pytam...
Tym razem w wersji ksiązkowej? A czym tam dzieci będą dojeżdżały? A czym i JAK będą WRACAŁY ??? Czy decydenci m y ś l ą głowami czy tylko portfelami ??? A kiedy skończy się remont ul. WIOSENNEJ???(jescze nie zaczęty a obiecany...) tylko pytam...
2015-07-29 16:55:58
Luk
Ps. oczywiście miałem na myśli oddalenie ekko od szkół na Rydla i Zośki Nałkowskiej.
2015-07-29 11:32:21
Luk
To jest ewidentny wałek, kosztem ludzi. W małych osiedlowych bibliotekach dzieciaki za szkół podstawowych i gimnazjów książki wypożyczają. Moja córka 10 lat wracając ze szkoły korzysta z biblioteki. Zabranie tych małych osiedlowych placówek kulturalnych to jest cios w młodzież, kosztem czyichś ciemnych interesów. Nikt tego nie podnosi, ale budynek Ekko znajduje się po drugiej stronie, łącznie 10 pasmowej i 4 jezdniowej drogi. Obok budynku jest bodajże 10-12 miejsc parkingowych, z czego w większości zawsze zajętych bo obok są sklepy z małymi parkingami, a w ekko w piwnicach dodatkowo siłownia. Na dzień dobry masa dzieciaków traci kontakt z bibliotekami na słonecznym i majowym, które oddalone są od szkół na tych osiedlach o 1-2 km. O Bukowym już nie wspominając. Co do multimedialności biblioteki, to zmodernizować trzeba stare, dostawić komputery (to teraz grosze), a do tego dziś w dobie powszechnego internetu multimedia są niemal w każdym domu. To co jest lansowane to jest totalna głupota i zarzynanie prywatą kultury. Wg mojej wiedzy wśród znanych mi mieszkańców nie znalazłem nikogo kto by ten pomysł popierał. Radni won od naszych lokalnych bibliotek. W fabryce lodów powinno się produkować lody, a nie kręcić.
2015-07-29 11:21:40
Dryja
"budynek, w którym miałaby funkcjonować, został wybrany na niejasnych zasadach" - jakich niejasnych? Jak kręcić lody to tylko w Lodziarni.
2015-07-29 10:29:19
do tzw. dyskutantów
Ale co tu ma Dąbie do rzeczy? Przecież ta nowa mediateka nie miała być w Dąbiu, prawda. Ale zawsze miło jest podyskutować ... o niczym. (niektórzy nawet porobili, jak widzę wyliczenia, brawo)
2015-07-29 10:12:48
anekline
do : gość Z całym szacunkiem dla Dąbia ale to mała dzielnica - a tu chodziło o zapewnienie nowoczesnej biblioteki dla prawobrzeża - więc lokalizacja musi być gdzie na tych dużych osiedlach.
2015-07-29 06:20:55
gość
Niedaleko, w samym centrum Dąbia jest zabytkowy pałacyk książąt pomorskich, a w nim biblioteka nr 6. I tam jest jeszcze trochę miejsca, żeby dodatkowo zrobić taką mediatekę. Koszt - pół etatu bibliotekarskiego, w porywach do jednego, ponadto kupno jakiegoś lepszego komputera i odtwarzacza (wszystko kilka tysięcy). No może jeszcze na farbę i regały - też w kilku tysiącach się zamknie. Powiedzmy że 10-20 tysięcy i mamy mediatekę w popularnej bibliotece, a nie wyrzucamy milion naszych podatków w coś, co lada chwila będzie trzeba zamknąć!
2015-07-28 21:21:14
Prawda
Co tu wyjaśniać wszystko od lat z łapą korupcji, A szczególnie takiego asa jak Krzystek szczecin niemiał.
2015-07-28 17:10:05