poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Balbaryk na scenie

Balbaryk na scenie

Balbaryk na scenie
Data publikacji: 2016-03-20 18:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1336 124205

Spośród trzech premier teatralnych w Szczecinie - w Teatrze Współczesnym, Operze na Zamku i Teatrze Lalek Pleciuga - ta piątkowa w ostatniej z wymienionych instytucji była wyjątkowa. Dlaczego? Zrealizowano bowiem w Pleciudze spektakl na podstawie książki szczecińskiego autora, co nie zdarza się zbyt często w tutejszych teatrach.

Mowa tu o naszym redakcyjnym koledze, znakomitym pisarzu i publicyście - Arturze Danielu Liskowackim i jego "Balbaryku i złotej piosence". W przedstawieniu Balbaryk wraz z przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie złotej piosenki, która ma uwolnić krainę Tutaj od Wielkiej Ciszy i Wielkiej Mgły. Po drodze spotyka niesamowite postaci, jak choćby Pustynki, Weselian czy Malbłąda, przeżywa niezwykłe przygody, bywa w tarapatach...

Ogromnym atutem spektaklu są kostiumy i scenografia (maski, jakie mają na twarzach aktorzy, mogą przestraszyć przedszkolaków, stąd przedstawienie polecam raczej dzieciom w wieku szkolnym) autorstwa Joanny Braun. Warto wymienić pozostałych twórców spektaklu: scenariusz - Artur Daniel Liskowacki, reżyseria - Zbigniew Niecikowski, muzyka - Jacek Wierzchowski, choreografia - Zbigniew Szymczyk, a w tytułowej roli wystąpił Rafał Hajdukiewicz.

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi