czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Atrakcje w Różance

Atrakcje w Różance

Atrakcje w Różance
Data publikacji: 2015-08-07 10:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1146 8493

Kolejny wakacyjny weekend to kolejna porcja artystycznych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W sobotę w godz. 11-13 odbędą się warsztaty plastyczne „Róże, lisy i baobaby... Studnia możliwości oswajamy filc". Głównym celem warsztatów jest uzmysłowienie uczestnikom projektu, że każdy przedmiot, który ich otacza, został kiedyś zaprojektowany. W programie warsztatów zajęcia z projektowania i szycia maskotek oraz ozdób.

Zaplanowano również warsztaty teatralne-pantomima. Uczestnicy zapoznają się z pojęciem „mowa ciała" poprzez zajęcia z autoprezentacji pozwalające poznać własne ciało i jego możliwości ekspresji. O godz. 13 zaprezentowany zostanie spektakl „Pantomima u Tuwima" na podstawie wierszy Juliana Tuwima napisanych dla dzieci.

W sobotę o godz. 12 najpiękniejsze rosyjskie i ukraińskie pieśni, ballady oraz romanse zaśpiewa Paweł Kluczko, dyrygent, absolwent Państwowego Konserwatorium w Swierdłowsku i Instytutu Muzyczno-Pedagogicznego. Natomiast o godz. 18 zagra Baltic Neopolis Quartet. W repertuarze koncertu usłyszymy utwory Josepha Haydna, Joaquina Turina, Franza Schuberta, Georga Gershwina, Carlosa Gardela, Astora Piazzolli.

W niedzielę o godz. 18 koncert grupy L.U.Z. Blues w składzie: Grzegorz Szczepaniak, Ryszard Nazdrazew, Maciej Kostański, Sławomir Jankiewicz, Zenon Balcerak. W programie koncertu muzyka rockowo-bluesowa, w tym takie przeboje, jak „Europa" Santany, „Still got the blues" Gary'ego Moore'a, „Smoke on the water" Deep Purple, czy „Stairway to heaven" Led Zeppelin. (szymw)

 

Na zdjęciu: Baltic Neopolis Quartet

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny