wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony

Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony

Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony
Data publikacji: 2017-10-27 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-29 08:41
Wywietleń: 622 298583

Dniem Dobrych Praktyk zakończył się w Szczecinie doroczny Tydzień Społeczny, mający w tym roku ogólne hasło „Szukamy Prawdy”. Statuetka Anioł Solidarności Społecznej trafiła do Arkadiusza Oryszewskiego, prezesa Szczecińskiego Stowarzyszenia „Feniks”.

Tegoroczne debaty Tygodnia Społecznego, organizowane w Muzeum Narodowym, klasztorze Dominikanów, Operze na Zamku i Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin, poświęcone były poszukiwaniu prawdy o wolności w sztuce, prawdy o Kościele, Polsce, Europie.     
Uczestniczyli w nich m.in. Krzysztof Zanussi, prof. Adam Rotfeld, przedstawiciele różnych Kościołów, znani dziennikarze, naukowcy.

Debata Dnia Dobrych Praktyk odbyła się w Ratuszu Staromiejskim. O swoich doświadczeniach w organizowaniu pomocy społecznej i pracy z osobami bezrobotnymi i bezdomnymi mówili: Sławomir Nitek, związany z siecią handlową Netto, Agata Wilińska-Onyśko, pedagog i socjolog, współzałożycielka Klastra E-Biznesu Pomorza, inicjatorka działań na rzecz włączania osób z niepełnosprawnością intelektualną i podopiecznych instytucji pomocy społecznej do otwartego rynku pracy, oraz Błażej Strzelczyk, dziennikarz działu „Wiara” i redaktor wydania internetowego „Tygodnika Powszechnego”, współtwórca krakowskiej akcji „Zupa na Plantach”, mieszkaniec domu dla bezdomnych, założonego przez Wspólnotę Chleb Życia w Medyni Głogowskiej pod Rzeszowem.

Na zakończenie debaty ogłoszono, że statuetkę Anioł Solidarności Społecznej otrzymał w tym roku Arkadiusz Oryszewski, absolwent pracy socjalnej i zarządzania organizacją społeczną na Uniwersytecie Szczecińskim, od 13 lat związany ze Szczecińskim Stowarzyszeniem Feniks, od 2006 r. jego prezes. Stowarzyszenie, które działa na terenie gmin Szczecin i Police, powstało piętnaście lat temu jako reakcja na gwałtowny wzrost liczby bezdomnych w Szczecinie. W swojej siedzibie przy ul. Zamkniętej 5 prowadzi całoroczne schronisko dla bezdomnych, stołówkę i Pogotowie Zimowe. Prowadzi też schronisko dla bezdomnych w Policach, gromadzi wolontariuszy, a co roku przed 1 listopada porządkuje groby bezdomnych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

* * *

W czasie Tygodnia Społecznego Enea prowadziła internetowy sondaż samopoczucia mieszkańców Szczecina, którego rezultaty uwidaczniano w kolorach oświetlenia hali Arena, wieży zamku i budynku Enei. Najwięcej głosujących (76 proc.!) wybrało kolor zielony, czyli nastrój dobry i bardzo dobry, 18 proc. - kolor niebieski, czyli nastrój - powiedzmy - neutralny, a tylko 6 proc. - kolor czerwony, czyli nastrój... (nie mówmy, jaki).     

(b.t.)

Fot. Grzegorz Siwa

Anioły Solidarności. Zwycięża kolor zielony

Komentarze

koleżanka
Mirelka i tak jesteś brzydka a teraz jeszcze skóra na tobie wisi. A ci faceci w długich sukienkach to kto ? Brawo Radowo. Pozdrawiam Dankę "dziobatą"
2017-10-28 20:45:54
'
Dobrze, że burmistrz nie został nagrodzony w kategorii zmian barw politycznych, tak a propos kolorów.
2017-10-27 21:39:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi