wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > A może do kina?

A może do kina?

A może do kina?
Data publikacji: 2017-07-28 12:02
Wywietleń: 640 283046

Miłośnicy kina nie mogą narzekać na brak nowych filmów, bowiem na ekrany kin wchodzi właśnie kilka tytułów. W Szczecinie będzie można będzie też obejrzeć ciekawe filmy dokumentalne oraz animacje dla dzieci. 

W kinie „Pałacowym" w INKU (al. Wojska Polskiego 90) w piątek odbędzie się szczecińska premiera dokumentu, który objechał już wiele festiwali filmowych - „21 x Nowy Jork" Piotra Stasika (o godz. 18.30). To próba zmierzenia się z problemami kondycji współczesnego człowieka w oparciu o opowieści 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze.

W tym samym dniu „Pałacowe" zaprasza, o godz. 20, na pokaz filmu dokumentalnego „Ostatni w Aleppo". Obraz przedstawia pracę wolontariuszy Białych Hełmów, którzy przeszukują gruzy zniszczonego syryjskiego miasta, w poszukiwaniu żywych osób.

W Multikinie i Heliosie od piątku będzie można obejrzeć film „Atomic Blonde" z Charlize Theron i „Wojnę o Planetę Małp". W pierwszym jest czas zimnej wojny, a brytyjska agentka zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów. W drugim Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców.

Wspomniane kina proponują również, dla dzieci, film animowany pt. „Mała Wielka Stopa". O czym jest ta opowieść? Oto Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy.

Film dokumentalny „Kedi – sekretne życie kotów” dotąd można było obejrzeć w Szczecinie tylko na kilku pokazach przedpremierowych, a teraz pojawi się premierowo na ekranie Multikina i Pioniera. Przewodnikami po kocim życiu w filmie, ale też po Stambule, są: Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak. Widz ma zatem okazję obejrzeć z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Koty są tu niezależne i wolne, zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań.

We wspomnianym Pionierze będzie też można obejrzeć premierowo film pt. „Wilde Maus". Oto Georg jest pewnym siebie dziennikarzem jednej z wiedeńskich gazet. Jest uwielbiany, a równocześnie wywołuje strach, jak przystało na znanego krytyka muzycznego o ostrym piórze. Ale nagle zostaje ofiarą zwolnień grupowych. Zamiast jednak powiedzieć o tym młodej żonie, której myśli obecnie koncentrują się na pragnieniu urodzenia dziecka i pilnowaniu kolejnych owulacji, Georg zamierza się zemścić na byłym szefie.

(MON)

Na zdjęciu: W kinach czeka na widzów kilka ciekawych filmów dokumentalnych, w tym „21 x Nowy Jork".

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej