piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > "11 minut" wysoko ocenione

"11 minut" wysoko ocenione

"11 minut" wysoko ocenione
Data publikacji: 2015-09-10 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1325 19688

Bardzo dobre oceny i opinie zebrał na festiwalu w Wenecji zaprezentowany na pokazach dla prasy film „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Natychmiast pojawiły się głosy, że produkcja, startująca w głównym konkursie, zasługuje na nagrodę.

- To film mistrzowski, polskie kino może spokojnie rzucić wyzwanie hollywoodzkiemu - mówili włoscy dziennikarze po pierwszych projekcjach. Dla Jerzego Skolimowskiego to - zauważono - wielki powrót do Wenecji po 5 latach, gdy otrzymał specjalną nagrodę jury za „Essential killing”.

Jego najnowszy polsko-irlandzki film przedstawia 11 minut z życia różnych postaci w paralelnych wątkach dramaturgicznych. Skolimowski przedstawiając przesłanie produkcji podkreślił: „Życie jest skarbem, ale my uświadamiamy to sobie wtedy, gdy je tracimy. Wykorzystujmy je jak najlepiej, póki żyjemy”.

W filmie zagrali między innymi obecni w Wenecji Paulina Chapko i Wojciech Mecwaldowski, a także Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki i Mateusz Kościukiewicz. (pap)

Na zdjęciu: Od lewej - Wojciech Mecwaldowski, Paulina Chapko i Jerzy Skolimowski

Fot. EPA/ANDREA MEROLA

 

Czytaj także: Powalczą o Złotego Lwa

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi