wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kraj > Znamy termin debaty Kopacz - Szydło

Znamy termin debaty Kopacz - Szydło

Znamy termin debaty Kopacz - Szydło
Data publikacji: 2015-10-13 20:29
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-14 13:37
Wywietleń: 69 28268

Telewizyjna debata przedwyborcza między premier Ewą Kopacz a wiceprezes PiS Beatą Szydło odbędzie się w poniedziałek 19 października o godz. 20 - poinformowała TVP. Debatę pokażą: TVP1, TVP Info, TVN24 oraz Polsat News.

Przedstawiciele sztabów PiS i PO we wtorek ponad pięć godzin rozmawiali na temat szczegółów debaty, która wstępnie miała się odbyć w niedzielę 18 października.

Debatę ma poprowadzić troje dziennikarzy: Piotr Kraśko (TVP), Justyna Pochanke (TVN24) i Jarosław Gugała (Polsat News). W debacie przewidziana jest możliwość interakcji, czyli zadawania pytań i odnoszenia się do wypowiedzi; przewidziana jest też swobodna, dwuminutowa wypowiedź na zakończenie.

Dyskusja ma być podzielona na trzy bloki tematyczne: sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność oraz ustrój państwa i polityka.

20 października zaplanowana jest z kolei debata telewizyjna, w której mają wziąć udział reprezentanci ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych, których kandydaci startują w wyborach 25 października. Z deklaracji przedstawicieli poszczególnych komitetów wynika, że w przedwyborczym starciu telewizyjnym mają wziąć udział m.in. prezes PSL Janusz Piechociński, liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, liderzy: Nowoczesnej Ryszard Petru, Partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke, Komitetu Kukiz'15 Paweł Kukiz oraz Adrian Zandberg z Partii Razem.

PO nie będzie reprezentować premier Ewa Kopacz. Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w PO wynika, że Platforma bierze pod uwagę m.in. wicepremiera, szefa MON Tomasza Siemoniaka, szefa MSZ Grzegorza Schetynę, ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego i rzeczniczkę sztabu PO Joannę Muchę.

Swojego kandydata do tej debaty nie wskazał jeszcze PiS.

To wyborcze starcie również pokażą wspólnie: TVP, TVN i Polsat. (pap)

Fot. PAP

 

 

Komentarze

ROZJECHANI - PO ostatnich juz PO-siedzeniach...!
Reasumujac krotko...PO-stkomunisci sa juz nie tylko na Rzadowym Wyjezdzie... ale i na ostatnim 2 tygodniowym - ROZJEZDZIE ! !
2015-10-14 10:21:00
PO-czas PO-dmostowej PO-pijawy...,
Odp. do Kasi ! A Kto z Nami nie wypije... niech Go piorun "Trzasnie..." ! !
2015-10-14 00:18:08
PO-czatek konca...,
Ciekawe co Pani Ewa PO-wie i jak to w koncu PO-dsumuje - jak wyjdzie cale Szydlo z worka...??
2015-10-14 00:09:42
Wawrzek
Ta debata będzie potwierdzeniem niekonstytucyjności Wyborów - partie nie finansowane z budżetu nie mają szans a malwersacja środków publicznych na cele partii rządzących jest przerażająco jaskrawa.
2015-10-13 19:55:39
Kasia
Jeśli Trzaskowski będzie reprezentował PO jestem pewna że to ona będzie mogła cieszyć się przewagą. Jest to człowiek inteligenty oraz elokwentny i jestem przekonana że doskonale sobie poradzi.
2015-10-13 18:54:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej