środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kraj > Zmarł poseł Tomasz Tomczykiewicz

Zmarł poseł Tomasz Tomczykiewicz

Zmarł poseł Tomasz Tomczykiewicz
Data publikacji: 2015-11-29 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-01 15:22
Wywietleń: 133 43182

Zmarł poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister gospodarki, w latach 2010 – 2011 przewodniczący klubu parlamentarnego PO Tomasz Tomczykiewicz – poinformowała w niedzielę kierowniczka jego biura Marcela Banert.

Szef śląskich struktur PO od wielu lat zmagał się z poważną chorobą nerek, w 2009 r. przeszedł transplantację tego narządu.

Jak poinformował PAP pos. PO Borys Budka, Tomczykiewicz zmarł minionej nocy w szpitalu w Katowicach. - Trudno mi w to uwierzyć, choć nas na to przygotowywał, od wielu lat poważnie chorował. Wiele razy wygrywał z chorobą, bo miał w sobie zawsze wolę walki – powiedział b. minister sprawiedliwości.

Jego miejsce w Sejmie zajmie b. posłanka PO Ewa Kołodziej, którą poparło 5745 osób.

Tomasz Tomczykiewicz urodził się w 1961 r. w Pszczynie. Był absolwentem Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Krakowskiej. W 1998 r. został radnym sejmiku Województwa Śląskiego i burmistrzem Pszczyny. Był posłem od 2001 r. W latach 2011-2015 wiceminister gospodarki ds. energetyki, górnictwa, ropy i gazu. Z rządu Ewy Kopacz odszedł w związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej.

Poseł był żonaty, żona Katarzyna jest nauczycielką. Mieli dorosłego syna i córkę, kilka miesięcy temu przyszła na świat wnuczka b. wiceministra. (pap)

Fot. PAP/Rafał Guz

 

 

Komentarze

Do Katarzyny
Szanowna Pani, czyny człowieka - bez wątpienia - osądza Bóg Jedyny. Nie ośmieliłbym sie go zastępować. Zmarły poseł Tomczykiewicz- należał do partii która wyrządziła niewyobrażalne szkody zwykłym ludziom w POlsce. A że PO była partią ludzi cynicznych, pozbawionych skrupułów, którzy rozkradli Polskę między siebie, co spowodowało wielkie cierpienie ludzi kradzionych, wykluczonych z podziału korzyści płynących z owoców wzrostu gospodarczego Polski. Więc Pan Bóg ukarze krzywdziecieli za indywidualne czyny związane ze zbiorowym rabunkiem u i wynikajacym z tego powodu bezmiaru cierpien ludzi i calych rodzin poszkodowanych. Moją intencją jest nie tylko wspólczucie samu pogubionemu cżłowiekowi, i jego rodzinie. Przedwczesna śmierć z pewnością nie dała mu szansy na odpokutowania i naprawienie wyrządzonych krzywd wynikających z indywidualnych czynów. Z tego faktu konkluzja jest taka, że warto, a nawet jest rzeczą konieczną- być człowiekiem uczciwym, jeśli nie chcemy być skazani na wieczne potępienie. Ewangelia mówi, kładę przez Tobą dobro i zło. Wybieraj. Zmarły poseł wybrał PO - ktora jest oceniana przez ludzi jako samo zło! -I trwał w niej do końca. Ta partia bardzo mocno krzywdziła rzesze zwykłych Polaków. Robiła to w sposób naonczas zamaskowany. Dziś jednak juz widać partia ta narobiła więcej szkód narobiłą niż komuniści w PRL. Historia dopiero to pokaże. Ludze PO czują sie nadludźmi , a resztę społeczenstwa traktują jak podludzi. I za to będą sądzeni na Sądzie Ostaecznym. Tam żeden PR nie pomoże. Jeśli ktoś ceni sferę ducha, niech to weźmie pod uwagę, zanim wstąpi do PO.
2015-12-01 11:43:01
Katarzyna
To w końcu kto osądza? Sąd najwyższy Boga, czy Wy - rozliczający zmarłych komentatorzy?
2015-12-01 06:10:09
gwiazdka
Śmierć biologiczna owszem nie zna barw barw partyjnych. Człowiek składa się obok ciała z duszy. Ciało sie rozpada, dusza żyje wiecznie. Dusza idzie do nieba, czyśćca lub piekła. I teraz gdzie ona będzie po wiek wieki ocenia już tylko po ziemskich czynach Sąd najwyższy Boga. I tam nagi stanie każdy zdać sprawę ze swego jestestwa. Tam już i Kopacz nie pomoże. A pułapka liberlanej polityki która wspóltworzył zmarły poseł plega na tym że liberalna polityka mówia, jedz, kradnij, używaj i popuszczaj pasa...piekła Nieba! Piekło niestety jest! i to jest cała tragedia zmarłego posła PO i jego rodziny. Jego czyny surowo oceni Bóg. Wyciągnijcei z tego łotry wnioski!!
2015-11-30 11:46:40
[*]
Śmierć nie zna barw partyjnych.
2015-11-30 07:17:13
sprawiedliwy
Współczucia dla Rodziny zmarłego. Czy to los odpłaca za niszczenie losu innych- górników?Patrz Platformo- Pan bóg nierychliwy ale sprawiedliwy!
2015-11-29 19:15:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje