niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kraj > Ze smartfonem po stolicy

Ze smartfonem po stolicy

Ze smartfonem po stolicy
Data publikacji: 2016-05-15 22:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-16 09:32
Wywietleń: 60 133691

Zwiedzanie stolicy śladami Powstania Warszawskiego, judaików czy miejsc związanych z Janem Pawłem II - to turyści korzystający z aplikacji WarsawTour zadecydują, które miejsca są dla nich najatrakcyjniejsze i jaką Warszawę chcą poznać.

Zdaniem ratusza rozwiązania mobilne coraz częściej zastępują tradycyjne przewodniki turystyczne. Dlatego też Stołeczne Biuro Turystyki przygotowało, z myślą o polskich i zagranicznych turystach, WarsawTour - oficjalny mobilny przewodnik po Warszawie.

Zastępca dyrektora Stołecznego Biura Turystyki Katarzyna Grzegorek podkreśliła w rozmowie, że aplikacja skierowana jest do turystów, którzy korzystają z nowych technologii i urządzeń mobilnych.

- Oczywiście nie zapominamy o tych turystach, którzy nadal są przyzwyczajeni do formy papierowej przewodników. Natomiast chcemy trafić też do młodych, którzy w ten sposób będą bawili się zwiedzaniem - wyjaśniła Grzegorek.

Aplikacja działająca zarówno offline jak i online pozwala zaplanować zwiedzanie Warszawy według indywidualnych zainteresowań, wybierając jeden z 16 tematów spacerów. Trasa śladami Jana Pawła II została przygotowana z myślą o uczestnikach Dni w Diecezjach, które poprzedzają Światowe Dni Młodzieży. Dzięki WarsawTour można też nacieszyć oczy sztuką w muzeach, przeżyć sportowe emocje czy po prostu odpocząć lub zasmakować w tutejszej kuchni. Umożliwia ponadto połączenie dwóch tras w jedną, dzięki czemu - jak zwróciła uwagę Grzegorek - tych kombinacji spacerów jest dużo więcej niż tylko 16.

WarsawTour obecnie dostępne jest w wersji polskiej i angielskiej (język jest wybierany automatycznie zgodnie z ustawieniami urządzenia), na urządzeniach z systemami iOS i Android. Aplikacja jest bezpłatnie dostępna w sklepach AppStore i Play, a także pod adresem app.warsawtour.pl. (pap)

 

Fot. EPA/HOW HWEE YOUNG 

Komentarze

Zwiedzanie
Stowarzyszenie stołecznych przewodników nie akceptuje takiego rozwiązania :)
2016-05-16 08:04:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi