sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Zawsze stał po stronie skrzywdzonych

Zawsze stał po stronie skrzywdzonych

Zawsze stał po stronie skrzywdzonych
Data publikacji: 2015-08-09 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-11 12:14
Wywietleń: 1212 8964

Na 5-letnią kadencję kandydaturę Adama Bodnara na Rzecznika Praw Obywatelskich zatwierdził Senat. Dr Bodnar, który w ostatnich latach pełnił funkcję wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka urodził się w Trzebiatowie, a wychował i mieszkał aż do skończenia liceum - w Gryficach. - Jestem bardzo dumna z syna. Życzę mu z całego serca, by jego misja powiodła się i przyniosła dużo sukcesów, a także spełnienia - powiedziała nam Marta Bodnar, mama nowego rzecznika.

To był stresujący ranek. Marta Bodnar od samego rana śledziła piątkowe posiedzenie Senatu RP. Jednym z punktów obrad było przyjęcie nominacji dr Adama Bodnara na stanowisko nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. - Oglądałam całą transmisję. Aż wreszcie pojawił się także punkt dotyczący nominacji. Mam dwóch synów. Z obydwu jestem dumna. Życzę Adamowi, żeby jego misja się powiodła, żeby przyniosła mu wiele satysfakcji. Mój syn od najmłodszych lat zawsze stał po stronie skrzywdzonych osób, potrzebujących, biednych - dodaje w krótkiej rozmowie pani Marta, mama nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.


Dr Adam Bodnar przez ostatnie lata pełnił funkcję wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, gdzie pracował również jako szeregowy pracownik. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, a także prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2006 uzyskał tytuł doktora nauk prawnych w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych UW. Bodnar będzie pierwszym rzecznikiem, którego kandydaturę parlamentowi przedłożyła koalicja 50 organizacji pozarządowych.

- Moją rolą będzie służenie wszystkim obywatelom, niezależnie od różnic, w oparciu o Konstytucję RP i umowy międzynarodowe - mówił senatorom dr Adam Bodnar tuż po ogłoszeniu wyniku głosowania. Dodał także, że na początku swojego urzędowania chciałby zorganizować spotkanie z udziałem organizacji pozarządowych zajmującymi się ochroną praw jednostki, pomocą społeczną i bezdomnością, aby rozmawiać m.in. o tym, jakie te organizacje widzą najważniejsze zagrożenia i wyzwania dla ochrony praw człowieka.

Marzena DOMARADZKA

Na zdj.: Adam Bodnar

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Komentarze

taaa
zwłaszcza tych co krzywdzą się inaczej
2015-08-11 09:35:23
jsak
Brawo w końcu jakaś wartościowa osoba z Zachodniopomorskiego!!
2015-08-10 11:46:35
roger
a teraz stanął po stronie dziwaków.. żenujace
2015-08-10 06:38:38
Czytelnik Kuriera...
A jak wyglada dotychczasowa przeszlosc Polityczna... w/w Pana ??
2015-08-09 21:11:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi