wtorek, 20 lutego 2018.
Strona główna > Kraj > Zakaz manifestacji przeciw imigrantom

Zakaz manifestacji przeciw imigrantom

Zakaz manifestacji przeciw imigrantom
Data publikacji: 2015-09-09 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-12 13:26
Wywietleń: 1553 19361

Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak powiedział w środę, że miasto wydało zakaz dla planowanej na sobotę manifestacji na placu Defilad przeciw muzułmańskim imigrantom. Organizator już otrzymał decyzję ratusza, ale może się jeszcze od niej odwołać.

"Warszawa boleśnie doświadczyła w swojej historii, czym jest ksenofobia i nienawiść. Dlatego dzisiaj nie może być naszej zgody na to, żeby w centrum naszego miasta rozbrzmiewała mowa nienawiści. Jest to sprzeczne z wartościami, jakie wyznają warszawiacy, wartościami otwartości i tolerancji" - powiedział Jóźwiak.

Jak mówił, celem zgromadzenia na placu Defilad i ulicach Warszawy miało być pokazanie sprzeciwu wobec muzułmańskich imigrantów oraz przypomnienie i uczczenie Bitwy pod Wiedniem stoczonej 12 września 1683 r. między wojskami polsko-austriacko-niemieckimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego a armią Imperium Osmańskiego.

Jóźwiak zapewnił, że miasto bardzo rzadko zakazuje zgromadzeń publicznych. Uzasadniał, że odmowa została wydana po analizie dokumentów złożonych przez organizatora, jak i materiałów oraz plakatów dostępnych m.in. w internecie.

(pap)

 

 

Komentarze

Odp. do pipi...
To ewa35 pierwsza ( ! ) przywalila sie na ta strone z tym swoim dziwacznym i zakamuflowanym komentarzem, tak ze miej pretensje do ewy35...PIPI ! I na Berdyczow to sobie sam napisz ! !
2015-09-12 09:04:56
pipi
- co wy się przywalacie do "ewa 35" ? W piątek o 19:35 nie ma żadnej "ewy35", piszcie lepiej na Berdyczów, takich głupot nie idzie czytać.
2015-09-11 17:34:50
polak
pomijajac to ze wiekszosc obywateli jest przeciwko ulokowaniu imigrantow w Polsce to nie rozumiem dlaczego polski rzad pod dyktatem Niemcow chce wiezic tych imigrantow w Polsce wbrew ich woli. Bo ci imigranci wcale nie chca przyjezdzac do Polski tylko do Niemiec, Anglii, Szwecji itd. A Niemcy, EU i obecny rzad chca ich tu więzić bo nie beda mieli prawa wyjazdu z Polski!!! To nie przyjmowanie tylko PRZEJMOWANIE imigrantow. I gdzie tu demokracja i wolnosc przemieszczania sie i stanowienia o sobie samym?
2015-09-11 15:04:29
Adam 36,
Propozycja do Ewy35...! Bys lepiej zrozumiala jakie wypisujesz GLUPOTY, to wybierz sie jak najszybciej na Wegry lub Grecka wyspe Lesbos i zobacz juz tam na miejscu, co to sa za... i co reprezentuja przybyli do Wegier... tak Syryjczycy jak i PO-zostali Afrykanscy imigranci...! A jak wrocisz, to daj znac... to dalej PO-gadamy ! !
2015-09-11 10:46:59
Paweł
TY się lepiej Ewa35 nie udzielaj, już dawno Cię o to prosiłem. Co nie napiszesz to durnoty i tylko wpieniasz tym normalnych ludzi.
2015-09-11 09:12:29
ewa35
Syryjczycy to nie są muzułmani
2015-09-11 03:52:18
Zosia samosia,
A ja myslalam... ze w tej Polskiej Demokracji roku 2015-go, weszla juz w zycie - calkowita Wolnosc Slowa...! Oojjj... jaka Ja jeszcze naiwna ??
2015-09-10 22:40:00
k....k
Niemcy cichaczem nawiewają do Kanady i Australii,tak im dobrze w tym multikulti.Nasze dzieci wypędzili. Tych wszystkich,którzy pozostaną za granicą Polska straciła raz na zawsze,a teraz zmasowany atak na naszą cywilizację. To jest gorsze od wojny i jeszcze bełkocze jeden z drugim, że ci przybysze będą w przyszłości pracować na nasze emerytury, tak, w markecie będzie jeden muzułmanin z drugim tyrał za 1300 pln. Ludzie czytają koran i wiedzą co tam jest napisane
2015-09-10 17:11:46
Wolnosc Tomku - w swoim Polskim domku...! !
Czyli ze Pan Jaroslaw Jozwiak uruchamia istniejaca dalej i dzialajaca jeszcze... PO-stkomunistyczna Cenzure ! Wiadomo ze Prawda i Sprawiedliwosc...tak cwaniakow jak i roznego rodzaju kombinatorow - dalej... "bole i kole" ! !
2015-09-10 10:08:18
Polska dla Polakow,
A dlaczego musimy i mamy zaakceptowac przyjazd czy przybycie... tysiacy nieznanych Nam Religijnie, Kulturowo i Obyczajowo "cywilnych Islamistow" z Afryki ? Panie Jozwiak...w zyciu czlowieka sa tylko 2 sprawy ktore kazdy czlowiek musi, a mianowicie: chodzic do Taolety i zamknac oczy na zawsze... a reszty juz czlowiek nie musi - tylko robi to dobrowolnie ! Reasumujac: czyli boicie sie uslyszec prawde na Pl. Defilad...? Na szczescie "w nieszczesciu" dzien 25 Pazdziernika powoli juz sie zbliza i wtedy Narod PO raz kolejny da Wam nauczke i "PO-dziekuje" za Wasze bledne, nieprzemyslane i nieodpowiednie dla Spoleczenstwa Polskiego...Decyzje ! !
2015-09-09 21:58:09
Hajka prezydentem
Obrona polskości i bezpieczeństwa Polaków to dla nich "mowa nienawiści". Jeszcze raz się wypowiemy "nienawistnie" 25 października! Macie to jak banku!
2015-09-09 18:07:45
.
Jak mu będą za parę lat muslimy obcinać głowe na placu Defilad również nie będziemy protestowali.
2015-09-09 15:31:14