czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Wyniki wyborów we wtorek (akt.)

Wyniki wyborów we wtorek (akt.)

Wyniki wyborów we wtorek (akt.)
Data publikacji: 2015-10-26 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-27 09:26
Wywietleń: 1577 33568

We wtorek po południu PKW ma oficjalnie podać ostateczne wyniki wyborów do Sejmu z podziałem na mandaty oraz wyniki wyborów do Senatu - poinformował w poniedziałek szef PKW Wojciech Hermeliński.

W poniedziałek późnym wieczorem PKW podała wyniki głosowania - ile procent głosów w skali kraju otrzymały poszczególne komitety.

Hermeliński zapytany podczas konferencji prasowej, kiedy będą znane wyniki wyborów do Sejmu z podziałem na mandaty i wyniki wyborów do Senatu, odpowiedział: "jutro po południu". Dodał, że wówczas PKW poinformuje o frekwencji.

"PKW zgodnie z Kodeksem wyborczym jutro poda wyniki wyborów do Sejmu i Senatu, dzisiaj podała wyniki głosowania. Wydaje się nam, że będą to późne godziny popołudniowe, między 15 a 17" - poinformował sędzia Wiesław Kozielewicz.

"Teraz z 41 okręgów wyborczych muszą dotrzeć do nas protokoły, z których będzie wynikało, kto otrzyma konkretny mandat. Dzisiaj sędziowie, członkowie komisji okręgowych w godzinach nocnych i w godzinach porannych jutro będą dokonywać stosownych obliczeń" - dodał.

--------------

Wcześniejsza informacja:

W Sejmie znajdą się PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL, poparcie dla tych pięciu ugrupowań przekroczyło w skali kraju próg wyborczy - podała w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza.

PKW podała, że w skali kraju PiS otrzymał 37,58 proc. głosów, PO - 24,09 proc., Kukiz'15 - 8,81 proc., Nowoczesna - 7,60 proc., PSL - 5,13 proc.

Spośród ogólnopolskich komitetów wyborczych poniżej 5 proc. progu wyborczego znalazły się Partia Razem - 3,62 proc, i KORWiN - 4, 76 proc. Do Sejmu nie wejdzie również koalicja Zjednoczona Lewica z 7,55 proc. poparciem - dla koalicji próg wyborczy wynosi 8 proc.

Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński podał, że oprócz komitetów ogólnopolskich w podziale mandatów do Sejmu będą uczestniczyły listy komitetów: KWW Mniejszość Niemiecka oraz KWW Zjednoczeni dla Śląska.

(PAP)

Komentarze

Ch. Eng
Na jakiej podstawie podawano ile jaka partia będzie miała posłów, po ogłoszeniu wyników cząstkowych. A teraz cisza.
2015-10-27 06:23:17
Tylko pytam...?
A jak na koniec tj. PO-zny wtorek, jeszcze "Ktos tam" doniesie specjalnie "spreparowany" ostatni... worek ??
2015-10-27 00:09:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje