sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Wyłudzenia w PFRON

Wyłudzenia w PFRON

Wyłudzenia w PFRON
Data publikacji: 2015-08-24 22:33
Wywietleń: 920 13943

Do późnych godzin trwało wczoraj przesłuchanie adwokata Marcina Dubienieckiego, zatrzymanego w niedzielę w związku ze śledztwem w sprawie wyłudzenia 13 mln zł z PFRON, działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej i praniem brudnych pieniędzy.

- Bliższe informacje o sprawie zostaną podane we wtorek przed południem – poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty.

Tymczasem w oświadczeniu przekazanym w poniedziałek obrońca Marcina Dubienieckiego adwokat Łukasz Rumszek oświadcza, że jego klient jest niewinny i wyraża zgodę na podawanie pełnych danych w postaci imienia i nazwiska oraz wizerunku.

W niedzielę na polecenie krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w sumie pięć osób, wśród których znajdował się adwokat Marcin Dubieniecki, Wiktor D., Grzegorz D., Katarzyna M. i Beata W. Wszystkie zostały przewiezione do Krakowa. Prowadzone przez krakowską Prokuraturę Apelacyjną śledztwo dotyczy wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON, działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Działania przestępcze związane były m.in. z dofinansowaniem zatrudnienia osób niewidomych i słabo widzących.

- Dwie osoby zostały przesłuchane jeszcze w niedzielę, a ich przesłuchania trwały do późnych godzin nocnych, dwie kolejne są obecnie przesłuchiwane. Dopiero po zakończeniu tych przesłuchań zostanie przesłuchany Marcin D. – powiedział dziennikarzom wczoraj po południu rzecznik Prokuratury Apelacyjnej Piotr Kosmaty.

- Nie wiemy, kiedy rozpocznie się czynność przesłuchania i przedstawienia zarzutów Marcinowi D., dlatego informacje co do treści przedstawionych podejrzanym zarzutów i ewentualnie o wyjaśnieniach złożonych przez podejrzanych oraz wnioskach prokuratora co do środków zapobiegawczych będziemy mogli przedstawić dopiero we wtorek – powiedział prok. Kosmaty. Jak wyjaśnił, "najprawdopodobniej czynności będą trwały do bardzo późnych godzin wieczornych w poniedziałek, a nawet nocnych".

Kosmaty poinformował, że wszystkie zatrzymane osoby, którym w czasie przesłuchania przedstawiono zarzuty, lub te, które zarzuty dopiero usłyszą, korzystają z profesjonalnej opieki obrońców, uczestniczących w przesłuchaniach. Podał także, że "samo ogłoszenie zarzutów trwa bardzo długo, gdyż te zarzuty są obszerne". "Są one związane z praniem brudnych pieniędzy, z wyłudzeniami i z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej" – przypomniał.

(pap)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi