wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kraj > WOŚP zagra ze strażakami

WOŚP zagra ze strażakami

WOŚP zagra ze strażakami
Data publikacji: 2017-10-07 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09 11:43
Wywietleń: 1253 295484

Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy uroczyście podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Porozumienie dotyczy organizacji projektów realizowanych przez obie strony m.in.: Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 
Ogólnopolskiego Programu Nauki Pierwszej Pomocy - "Ratujemy i Uczymy Ratować", Ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej - "Bezpieczne Wakacje" i "Bezpieczne wakacje z OSP", Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca i Festiwalu Przystanek Woodstock oraz "Floriany" – Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.

Ze strony Fundacji WOŚP porozumienie podpisał Jerzy Owsiak - prezes Zarządu. Ze strony Związku OSP RP, podpis złożył Waldemar Pawlak - prezes Zarządu Głównego ZOSP RP.

– Jesteśmy dumni z tego, że z nową energią będziemy mogli współpracować ze strażakami ochotnikami – powiedział Jerzy Owsiak. – Mamy razem sporo do zrobienia, a myślę tu przede wszystkim o naszym wieloletnim zaangażowaniu w naukę zasad udzielania pierwszej pomocy. Wsparcie tak potężnego sojusznika, jak tysiące jednostek OSP w całej Polsce to ogromna szansa na dotarcie z tą jakże ważną wiedzą, jak ratować życie ludzkie, do bardzo wielu osób. A przecież nasze wspólne plany to także wiele innych projektów – chociażby nasz Finał WOŚP, konkurs Floriany. Uroczystość była miła, no to teraz bierzemy się do pracy – podkreślił.

– Dla Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej podpisane dziś porozumienie o wzajemnej współpracy z Fundacją WOŚP jest przypieczętowaniem istniejącej wieloletniej współpracy oraz zapewnieniem, że dwie wielkie polskie organizacje będą wspólnie działały dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka – mówił Waldemar Pawlak. (k)

Fot. Łukasz Widziszowski

Komentarze

Do... Drucha
Slowo HONOR pisze sie tak, a Nie przez "ch...." A Lewactwo szuka "desek ratunkowych" by przetrwac... gdzie tego typu Akcji Ratunkowych powinno sie uczyc juz w Szkolach !!
2017-10-09 11:38:54
obserwator
żenujące. tak sie dać zmanipilować. ale strazacy leja wodę więc błoto w tym pielke tam sie przyda.lewacy współpracują ze soba
2017-10-09 08:21:56
Druch
Jak najbardziej ZA w pełni popieram ,,Bogu na chwałę ludziom na ratunek". To zaszczyt,duma i chonor nieść pomoc mieszkańcom naszej Ojczyzny.Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP jak również funkcjonariuszy PSP.
2017-10-08 13:37:56
zak
OSP to nie przypadkiem królestwo PSL z Pawlakiem na czele? hahahahahah
2017-10-08 02:57:03
@mm
Twój wpis wprost ocieka miłością do drugiego człowieka i kulturą osobistą! :-)))
2017-10-07 15:22:10
mm
Ból d... skrajnego prawactwa bezcenny,mozecie juz rozpoczac wylew szamba przez milujacych blizniego swego jak nie siebie samego.
2017-10-07 13:33:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej