środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Wkrótce rejestracja narodzin dziecka możliwa w szpitalu

Wkrótce rejestracja narodzin dziecka możliwa w szpitalu

Wkrótce rejestracja narodzin dziecka możliwa w szpitalu
Data publikacji: 2017-07-25 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-25 09:03
Wywietleń: 420 278576

Ministerstwo cyfryzacji w 2018 roku wdroży w całym kraju program rejestracji narodzin dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego poprzez pełnomocnika w szpitalu – poinformowała minister Anna Streżyńska. Na razie program jest realizowany jako pilotaż w jednym ze szpitali w kraju.

Program jest realizowany od 17 lipca. Streżyńska odwiedziła oddział ginekologiczno-położniczy w ełckim szpitalu i rozmawiała z pacjentami. Według niej program przebiega sprawnie i jest dobrze odbierany przez rodziców.

- Rejestracja dziecka to ważna, celebrowana chwila w życiu rodziny, dlatego interesuje nas ludzkie odniesienie do usługi, jaką proponujemy, czy ona jest w ogóle potrzebna i które jej elementy rodzice chcieliby zatrzymać dla siebie. Dlatego obserwujemy, jakie potrzeby ludzkie są ważne; czy pełnomocnik szpitalny, czy usługa w pełni scyfryzowana - powiedziała Streżyńska. Poinformowała, że uproszczony sposób rejestracji narodzin do USC poprzez pełnomocnika szpitalnego będzie możliwy już pod koniec 2017 roku. Dodała, że w 2018 roku proces ten ma przebiegać w pełni cyfrowo.

Jak poinformował prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, są już pierwsze rodziny, które zarejestrowały dzieci w ten sposób. Powiedział także, że jest za tym, żeby ułatwiać ludziom życie, a cyfryzacja wielu usług właśnie temu służy.

Do tej pory rodzice, by zarejestrować dziecko i otrzymać akt urodzenia, musieli stawiać się w USC osobiście. Należało przynieść dokumenty ze szpitala poświadczające narodziny, ale taka rejestracja trwała często długo.

(pap)

Fot.: Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny