środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kraj > Wielu już machnęło na nas ręką (FILM)

Wielu już machnęło na nas ręką (FILM)

Wielu już machnęło na nas ręką (FILM)
Data publikacji: 2015-08-04 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-06 08:56
Wywietleń: 799 7909


Córka zamordowanego rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa, Żanna Niemcowa, odebrała we wtorek w Warszawie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego i b. prezydenta Lecha Wałęsy Nagrodę Solidarności. Mam nadzieję, że natchnie ona wielu w Rosji, że warto walczyć - mówiła.

Na prośbę Niemcowej zgromadzeni w Pałacu Prezydenckim goście, m.in. Lech Wałęsa, prezydent Bronisław Komorowski i szef MSZ Grzegorz Schetyna, uczcili minutą ciszy pamięć jej ojca, zamordowanego w lutym tego roku rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

Prezydent Komorowski powiedział, że nagroda została przyznana nie tylko Żannie Niemcowej, ale także pamięci samego Borysa Niemcowa i wszystkim rosyjskim patriotom, którzy myślą w kategoriach patriotyzmu rosyjskiego, ale w ten sposób, że "lepsza, większa, piękniejsza Rosja nie musi być Rosją, której się inni boją".

Odbierając nagrodę, rosyjska dziennikarka i aktywistka społeczna podkreśliła, że dla niej i jej rodziny to ogromny zaszczyt. Niemcowa przypomniała, że ludzie w Moskwie do tej pory przynoszą kwiaty i zdjęcia na most, na którym 25 lutego został zastrzelony jej ojciec. Dziękowała wszystkim tym, którzy nie pozwalają władzom w Rosji zapomnieć o "tej strasznej, haniebnej stronie historii współczesnej Rosji".

Nawiązała też do słów byłego prezydenta Lecha Wałęsa, który mówił, że wierzy w lepszą przyszłość dla Rosji. - Takich ludzi pozostało już niewielu, nie tylko na terytorium Rosji, ale również poza jej granicami. Wielu już machnęło na nas ręką - powiedziała Niemcowa. (pap)

Na zdjęciu: - Dla mnie - jako laureatki Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy - jest to ogromna odpowiedzialność. Mam nadzieję, że wielu w Rosji ona natchnie, że warto jeszcze walczyć, że nie należy opuszczać rąk - powiedziała Żanna Niemcowa. Fot. PAP/Jacek Turczyk

Więcej w środowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Do roku 1968 i PO 1989...
Hmm.., ludzie z Rejonow "Hajfy" rowniez i w Polsce pchali... i dalej pchaja sie... do Wladzy ! !
2015-08-05 23:00:49
Opozycjonista,
A co ma L. Walesa do Solidarnosci, ktora juz dawno opuscil i walczacych robotnikow krytykuje jeszcze w PO-stkomunistyczny sposob ! Gdzie o Panu "Bronku" juz nie wspomne... ! Reasumujac: nagroda ta jest nagroda PO-stkomunistyczna, a nie od - PRAWDZIWEJ POLSKIEJ OPOZYCJI ! !
2015-08-05 09:24:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi