piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Wiceszef BOR odchodzi

Wiceszef BOR odchodzi

Wiceszef BOR odchodzi
Data publikacji: 2017-06-19 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-20 07:14
Wywietleń: 230 271403

Wiceszef BOR płk Tomasz Kędzierski złożył rezygnację ze służby; decyzję podjął z przyczyn osobistych - poinformował w poniedziałek PAP zespół prasowy Biura Ochrony Rządu.

"Na tę chwilę możemy tylko potwierdzić, że płk Tomasz Kędzierski złożył rezygnację ze służby. Z tego, co nam wiadomo, decyzja nastąpiła z przyczyn osobistych" - poinformował PAP zespół prasowy BOR. Płk Kędzierski będzie pełnił swoją funkcję do momentu przyjęcia dymisji przez przełożonych.

Płk Tomasz Kędzierski jako zastępca szefa BOR odpowiadał za pion działań ochronnych. Funkcję zastępcy szefa BOR pełnił od grudnia 2015 r. W Biurze Ochrony Rządu służył od 1998 r. - zaczynał w komórce organizacyjnej BOR właściwej do spraw zabezpieczenia specjalnego. Brał udział w zabezpieczeniach pobytu delegacji państw obcych, pełnił funkcję adiutanta oraz dowódcy ochrony osobistej najwyższych przedstawicieli państw goszczących na terenie RP.

Uczestniczył w działaniach rekonesansowych, realizował zadania ochrony obiektów oraz pełnił funkcję oficera ochrony osobistej Członków Rządu Rzeczypospolitej Polskiej.

W latach 2006-2010 pełnił służbę przy realizacji działań ochronnych w grupie ochrony osobistej prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ubiegłym roku był m.in. dowódcą operacji wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce oraz zabezpieczenia Szczytu NATO w Warszawie.

Kędzierski jest absolwent Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (tytuł inżyniera) oraz Wydziału Administracji i Zarządzania, na kierunku Administracja Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie (tytuł magistra w zakresie służb porządku publicznego).

Informację o rezygnacji płk. Kędzierskiego pierwsze podało Radio Zet.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

ROB...
Do przejscia na "Zasluzona Emeryture"... to Facet jeszcze nie wyglada ? Ciekawe wiec, czego sie dalej podejmie - chocby na 1/2 Etatu ?
2017-06-20 02:23:13
osobiste
W słowniku pod literą P, jak przyczyny osobiste, znajduje się już całkiem pokaźne wytłumaczenie tego terminu, bo co chwila nowe interpretacje. Osoby na stanowiskach, więcej odwagi, powiedzieć wprost, o co chodzi, a nie ukrywać się pod wyświechtanym frazesem.
2017-06-19 12:07:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny