wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Wicepremier broni sektora pozarządowego

Wicepremier broni sektora pozarządowego

Wicepremier broni sektora pozarządowego
Data publikacji: 2016-11-28 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-30 00:35
Wywietleń: 89 177563

PiS nie uznaje za stosowne, żeby reagować na spór pomiędzy wicepremierem Piotrem Glińskim a TVP dotyczący NGO-sów – powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Nie mamy wpływu na to, co emituje niezależna telewizja – podkreśliła.

PAP zapytała rzeczniczkę klubu PiS o słowa wicepremiera Piotra Glińskiego, który komentując w niedzielę wieczorem w TVP Info materiał „Wiadomości” TVP na temat działalności organizacji pozarządowych, zarzucił telewizji publicznej m.in. brak profesjonalizmu i kompromitację.

– Spór pomiędzy Telewizją Polską a wicepremierem Glińskim dotyczącym NGO-sów powinien być rozstrzygnięty pomiędzy tymi dwiema stronami – powiedziała PAP Mazurek.

Gliński ocenił w niedzielę w TVP Info, że „w Telewizji Publicznej od jakiegoś czasu próbuje się zupełnie niepotrzebnie prowadzić krucjatę przeciwko sektorowi pozarządowemu”. Wicepremier był pytany o piątkowe słowa, w których przeprosił tych, którzy mogli poczuć się urażeni, wymieniając Zofię Komorowską, Różę Rzeplińską, Jana Jakuba Wygnańskiego.

Gliński ocenił, że w Polsce jest „ostry spór polityczny, można powiedzieć wojna polityczna czy ideologiczna”. Jak dodał, jest on też widoczny w polskich mediach. – Nie sądzę, żeby ten spór mógł być rozwiązany, że czymś dobrym w tej atmosferze jest sięganie do argumentów dotyczących na przykład koneksji rodzinnych – podkreślił.

– Przykro mi, że w Telewizji Publicznej, po zmianie politycznej, na którą ja harowałem przez wiele lat, tego rodzaju zarzuty mnie spotykają, nie wiem, jak mam to rozumieć, to jest jakiś koszmar, dom wariatów. Państwo żeście oszaleli z tymi programami dotyczącymi organizacji pozarządowych, z tymi grafami łączącymi jakieś organizacje, pokazywaniem zdjęć przestępców (…), to wygląda jak listy osób, których się poszukuje – mówił wicepremier.

(pap)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

O 25 lat mlodsza partnerka,
Do PO-nizszego komentarza - taka prawda... a ile "wiosenek" mialy w latach 1945-2015 wasze: Zony, Kochanki i Sekretarki...??? Gdzie o "Babciach" sprzatajaco-klozetowych juz nie ws-PO-ne...
2016-11-30 00:06:32
PO...PO...PO...
Tak i PO-stanowialam nawet sama siebie PO-sluchac... PO nagraniu !!
2016-11-29 23:54:24
emil
Skoro nawet pisowski wicepremier krytykuje działania TVP, to znaczy że Kurski grubo przegiął pałę
2016-11-29 21:03:56
Telewizja kłamie
ale rządowa Telewizja Polska to już są mistrzowie kłamstwa
2016-11-29 20:10:25
MIECZYSŁAW
SZANOWNY INTERNAUTO SŁOWO KŁAMCA CO TO DLA CIEBIE , TAK NIE WOLNO BO TO OBRAŻA , NALEŻY BYĆ OBIEKTYWNY WTEDY LEPIEJ SIĘ FUNKCJONUJE, TAK TO DO PANA Z POD TVP, NIEZALEŻNA TELEWIZJA
2016-11-29 16:27:57
po...po...po...
po...po.. pogadałaś sobie sama ze sobą ?
2016-11-29 12:53:44
Dzien 8 Marca i dalej...
Odp. do PO-nizszego komentarza - taka prawda... ! Bedac przystojnym, Wysoko Wyksztalconym z tytulem Profesora i do tego z odpowiednimi dochodami... zawsze bedzie mialo sie EXTRA POWODZENIE u duzo mlodszych i pieknych Kobiet ! Gdyz Kobiety bardzo dobrze wiedza - co jest Im do SZCZESCIA POTRZEBNE...!!
2016-11-29 12:29:38
PO przegranych Wyborach,
Panie Profesorze, bo o-PO-zycja nie moze teraz "scierpiec" ze poprzez uczciwa kontrole glosow w dniu 25.10.2015 roku... AZ TAK MOCNO PRZEGRALA i dlatego szukaja i dalej uparcie beda szukac "dziury w calym" ! Teraz dopiero widza... ile stracili i PO-tracili - bedac PO-usuwani z "Czerwono-Cieplych Stolkow"...!!
2016-11-29 12:18:00
SOCHA
BĘDZIE SLD ŻLE , PIS ŻLE PO DOBRZE ŚMIECH
2016-11-29 11:45:59
vera
TVP jest teraz bardziej stronnicza od telewizji północnokoreańskiej. Nie da się oglądać i słuchać tego bełkotu w wiadomościach, chyba że chce się to traktować jako kabaret.
2016-11-29 11:04:39
taka prawda
Gliński broni ciepłej posadki swojej 20 lat młodszej żonki! Pantoflarz dostał opieprz w domu że wiadomości grzebią w fundacji żonki to wpadł w panikę - to taki drugi Marcinkiewicz v. 2.0.! Gliński won!
2016-11-29 09:52:57
TVP "niezależna" telewizja
Trzeba mieć tupet żeby tubę propagandową PIS kłamiącą na KAŻDYM kroku nazywać "niezależną telewizją"
2016-11-29 07:48:54
Zuzia, Rozia...
Owszem, można bronić tego sektora, bo są na świecie fundacje i stowarzyszenia, które działają non profit, bo są prowadzone przez społeczników. Niektóre osoby, z racji konfliktu interesów, powinny być bardziej powściągliwe w swych wypowiedziach.
2016-11-29 07:30:28