poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kraj > Wątpliwości prokuratury dot. Przystanku Woodstock

Wątpliwości prokuratury dot. Przystanku Woodstock

Wątpliwości prokuratury dot. Przystanku Woodstock
Data publikacji: 2016-08-31 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-02 10:55
Wywietleń: 1221 152029

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest zaskoczona wszczęciem śledztwa ws. rzekomych nieprawidłowości przy organizacji kilku edycji Przystanku Woodstock. Deklarujemy pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości – poinformował rzecznik Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies.

16 sierpnia Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, czy w latach 2011-15 przy organizacji festiwali muzycznych Przystanek Woodstock - organizowanych przez WOŚP - nie doszło do złamania prawa. Zawiadomienie złożył Piotr Wielgucki, bloger o pseudonimie "Matka Kurka". Jedak według rzecznika fundacji festiwal jest organizowany zgodnie z wymogami prawa.

- Przepisy są jasne, dokumenty potwierdzają stan faktyczny i zbadanie tego jest tak naprawdę banalnie proste. W tym kontekście decyzję prokuratury oczywiście szanujemy i w prowadzonym postępowaniu pomożemy, jak tylko będziemy mogli, niemniej bardzo nas ta decyzja dziwi – powiedział Dobies. Podkreślił, że festiwal był przez polskie władze wielokrotnie chwalony za bezpieczeństwo i profesjonalizm w organizacji.

W zawiadomieniu jest mowa o naruszeniu przepisów Ustawy o organizacji imprez masowych i niedopełnieniu obowiązków przez burmistrza Kostrzyna nad Odrą, który wydaje zezwolenie na organizację festiwali. Prokuratura zamierza sprawdzić, czy faktycznie prawo zostało złamane. Obecnie w sprawie toczy się śledztwo. Obejmuje ono dwa wątki. Pierwszy dotyczy organizacji imprez masowych w sposób niezgodny z wydanymi zezwoleniami. Chodzi m.in. o liczbę uczestników, która według zawiadamiającego była większa od deklarowanej. Drugi wątek to rzekome niedopełnienie obowiązków przez burmistrza Kostrzyna nad Odrą poprzez zaniechanie działań kontrolnych w zakresie zgodności organizacji imprez w latach 2011-15 z warunkami ujętymi w wydanych zezwoleniach na ich przeprowadzenie.

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt nie zgadza się z zarzutami.

- Kontrola była, i to prowadzona w sposób szerszy i bardziej zaawansowany, niż prawo tego wymagało. Przeprowadzona w 2012 r. kontrola NIK wykazała, że w tym zakresie nie było uchybień - mówił. Zaznaczył, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, na Przystankach Woodstock kontrole były prowadzone regularnie, a ponadto każdego roku na czas imprez były powoływane cztery specjalne zespoły, w tym ds. bezpieczeństwa. Jednym z jego zadań była kontrola przestrzegania warunków zawartych w zezwoleniu na organizację festiwalu. (pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Xsaver
Jak nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o pieniądze. Kasa zamiast do Caritasu, Rydzyka itp płynie do WOŚP i Kurki, Durki i inne krety będą ryć. Jurek, nie pękaj, dobro zawsze zwycięży!
2016-09-01 21:21:53
nagonka czysto polityczna
PiS chce zniszczyć wszystko co dobre w Polsce
2016-09-01 08:14:19
Gdyby tam był patronat...
...RadyjamaRyja, to wszystko byłoby o.k.!
2016-08-31 19:21:58
woodstok
Należało organizatorom poprosić o patronat św. pamięci Lecha Kaczyńskiego i wszystko było by O.K. obywatel zwyczajny.
2016-08-31 18:03:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi