niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kraj > Waszczykowski na dywaniku

Waszczykowski na dywaniku

Waszczykowski na dywaniku
Data publikacji: 2016-10-04 21:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-05 22:44
Wywietleń: 907 157864

Premier Beata Szydło poinformowała, że wezwała we wtorek (4 października) szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego na rozmowę w związku z jego wypowiedziami nt. czarnego protestu i powiedziała mu, że nie będzie aprobaty dla takiego komentowania tych wydarzeń.

Tego dnia Szydło poinformowała także, iż rząd PiS nie pracował i nie pracuje nad prawem zmieniającym przepisy dot. aborcji. Według premier emocje, które narosły w ostatnich dniach wokół tej kwestii, są zbyt duże. Jak podkreśliła: „Odpowiedzialnością wszystkich osób publicznych, a szczególnie odpowiedzialnością polityków jest studzić te emocje”.

– Powinniśmy uszanować różne opinie, powinniśmy wysłuchać różnych głosów, ale musi się to odbywać w debacie spokojnej. Zbyt wielkie emocje są tutaj złym doradcą. Każdy przejaw zbyt wielkiego podburzania emocji jest niepotrzebny – dodała, nawiązując do słów ministra o protestujących kobietach: „Niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce w tej chwili, to proszę bardzo”.

Waszczykowski na słowa premier odpowiedział zaś: „Niczego takiego nie powiedziałem, za co miałbym przepraszać. Jeszcze raz powtórzę: o życiu i śmierci w naszej cywilizacji nie rozmawia się na wiecach, nie rozmawia się na ulicach i nie używa się haseł, których nie jestem w stanie wypowiedzieć jako mężczyzna, jakie były używane na tym wiecu”. Z kolei liderka „Inicjatywy Polskiej” Barbara Nowacka, która zorganizowała protest, oceniła, że Waszczykowski powinien zostać odwołany.

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Poparcie dla Pana Waszczykowskiego,
Jesli Pan Waszczykowski wypowiedzial sie tak jak w ostatniej czesci w/w wpisu pisze, to faktycznie za co i kogo ma przepraszac... ??
2016-10-05 22:43:48
Dyplomata niedyplomowany
Pan Waszczykowski z dyplomacją ma tyle wspólnego ile ma św.Jan Kanty z kanciarzmi. To burak. Drugi sort jak mawia jego szef. Jaki szef taki dyplomata.
2016-10-05 21:10:24
Grzesiek
Pan Waszczykowski bardzo zaszkodził swojej partii. Ktoś kto powinien być dyplomatą nie może być dyplomatołkiem. Sumienie człowieka jest jego prywatną własnością. To co wynika z zasad religijnych powinno dotyczyć wyłącznie wyznawców danej religii. A pan minister w tak delikatnej sprawie porusza się z wdziękiem słonia w składzie porcelany.
2016-10-05 19:30:58
Smutne
Jak to do jasnej ciasnej jest, że ktoś podburza naiwne kobiety i dziewczęta przeciwko projektowi, a nie ustawie, który nie jest dziełem rządzącej partii, a na wiecach cały czas skandują jakoby nim był? Nie wspominając już o pojawianiu się na tych zlotach polityków opozycji, co jednoznacznie wskazuje na kontekst polityczny, a nie ideologiczny. Naiwne protestujące nawet nie wiedzą o co chodzi, bo wykrzykują hasła nie mające poparcia w projekcie. Szokujące to jest.
2016-10-05 07:34:42
odwolany
pan waszczykowski powinien sie pohamowac z takimi wypowiedziami tylko dymisja dla niego skoro tak mysli do rozplodu z nim
2016-10-05 06:50:05
Niebieski dywanik,
PO-stkomuna dokonuje caly czas roznego rodzaju manewrow i chwytow, rowniez i PO-nizej pasa... by ewentualnie moze jeszcze "kiedys" PO-nownie PO-wrocic do starej PO-stkomunistycznej Wladzy ! A ze mo(r)ze jest glebokie i szerokie, to juz PO-stkomuny szanse sa liche i marne !!
2016-10-05 02:44:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi