niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > W zamachu w Nicei zginęły dwie Polki

W zamachu w Nicei zginęły dwie Polki

W zamachu w Nicei zginęły dwie Polki
Data publikacji: 2016-07-19 22:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-19 22:08
Wywietleń: 182 144869

Konsulat RP w Lyonie otrzymał oficjalne potwierdzenie od strony francuskiej, iż w wyniku zamachu w Nicei 14 lipca zginęły dwie polskie obywatelki - poinformował we wtorek (19 lipca) dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak.

"Rodzinie i bliskim składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia" - napisał Sobczak w oświadczeniu. Podkreślił, że ministerstwo oraz wszelkie podległe resortowi spraw zagranicznych służby dyplomatyczno-konsularne deklarują wszelką możliwą pomoc dla rodziny tragicznie zmarłych.

O tym, że jest wysoce prawdopodobne, że w zamachu w Nicei zginęły także dwie Polki mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda, który tego dnia złożył kwiaty przed ambasadą Francji w Warszawie oraz wpisał się do księgi kondolencyjnej.

- Niestety jest wysoce prawdopodobne, że zginęły także dwie Polki spod Myślenic, z Krzyszkowic, małej miejscowości niedaleko Krakowa, którą znam. Magda i Marzena, dwie bardzo młode dziewczyny, dwie z czterech sióstr, które były w Nicei. Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą; wiecie państwo, sam mam 21-letnią córkę, więc chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim - powiedział prezydent.

Do ataku w Nicei doszło podczas obchodów Dnia Bastylii. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zginęły 84 osoby, a ponad 200 zostało rannych. (pap)

Fot. EPA/LAURENT GILLIERON 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi