czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > W każdym dziecku jest potencjał

W każdym dziecku jest potencjał

W każdym dziecku jest potencjał
Data publikacji: 2015-10-13 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-13 20:13
Wywietleń: 126 28263

Katarzyna Nowak-Zawadzka (na zdjęciu), pedagog szkolna z Warszawy, została uznana za "Nauczyciela Roku 2015" w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli, cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Pani Katarzyna mówi, że po prostu wykonuje swoją pracę, ale robi znacznie więcej niż można oczekiwać od każdego z nas. Opiekuje się dziećmi, które tego bardzo potrzebują, które los doświadczył szczególnie dotkliwie, dlatego: czapki z głów - powiedziała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

 Nowak-Zawadzka pracuje od 10 lat w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 Pułku Piechoty AK „Garłuch” w Warszawie. Jak podkreślili organizatorzy konkursu, do szkoły tej chodzą dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci zagrożone niedostosowaniem społecznym, znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej, korzystające z pomocy socjalnej, z programów dożywiania, wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratora, asystenta rodzinnego. Zaznaczyli, że laureatka walczy o każde dziecko, a broni nigdy nie składa. Pracuje nie tylko z dziećmi, ale też z całymi ich rodzinami.

Nowak-Zawadzka powiedziała, że w każdym dziecku jest potencjał, który tylko trzeba zauważyć. (pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Więcej we wtorkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny