czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kraj > Uchodźcy z Syrii podzielili polityków

Uchodźcy z Syrii podzielili polityków

Uchodźcy z Syrii podzielili polityków
Data publikacji: 2015-07-29 08:08
Wywietleń: 80 3901


WARSZAWA. Premier Ewa Kopacz zaapelowała w sobotę do opozycji by wykazała się wrażliwością w sprawie uchodźców z Syrii. - Bądźcie wrażliwi na to, co się dzieje, nam też kiedyś pomagano - podkreśliła szefowa rządu.

- Przede wszystkim powinniśmy myśleć o Polakach, którzy są poza granicami naszego kraju, a chcieliby wrócić a z różnych powodów nie mogą - uważa kandydatka PiS na premiera Beata Szydło odpowiadając na pytanie o uchodźców z Syrii.

W sobotę podczas briefingu w Giżycku premier pytana była przez dziennikarzy o zarzuty opozycji, że nie powinniśmy przyjmować Syryjczyków, bo są "obcy kulturowo".

- Ci, którzy tak mocno głoszą hasła solidarności, wrażliwości, dziś mówią: nie pomagajmy innym, zamknijmy oczy na to, że Morze Śródziemne dziś jest największym cmentarzyskiem - podkreśliła.

Premier zauważyła, że w grupie uchodźców z Syrii, która w piątek trafiła do Polski były i kobiety, i małe dzieci. - Więc ja dziś apeluję do opozycji i mówię: bądźcie wrażliwi na to, co się dzieje, nam też kiedyś pomagano. To jest właśnie pełna znaczenie słowa solidarność - powiedziała Kopacz.

Przypomniała o ewakuowanych do Polski z objętego działaniami wojennymi Donbasu na Ukrainie. - Oni dziś mają już swoje mieszkania, mają pracę i zamierzają zostać w Polsce. Mówią: bardzo, bardzo dziękujemy Polakom za to serce, które nam okazali, nie wiadomo, czy jeszcze byśmy żyli. Ja ich odwiedzałam w Rybakach. Oni są bardzo wdzięczni Polakom za gościnność, za przychylność, którą im okazano - dodała premier.

***

Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk poinformował w czwartek w Luksemburgu, że Polska będzie gotowa przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców.

(pap)

podpis. - Przede wszystkim powinniśmy myśleć o Polakach, którzy są poza granicami naszego kraju, a chcieliby wrócić a z różnych powodów nie mogą - uważa kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

 

 

 

Komentarze

Dmuchajmy "na zimne" za wczasu...
Sciaganiem Afryki do Polski...krecimy sami sobie "bata" na siebie i swoja przyszlosc ! "Przebudzimy sie"... jak pierwsze terrorystyczne ataki Islamu zaczna miec miejsce i w Polsce..., gdyz Islam zwalcza wiare Chrzescijanska - jesli sie Islamowi nie PO-dporzadkuje ! ! Czyz bysmy nie widzieli i nie slyszeli... co Islamisci wyprawiaja juz na Zachodzie, na ktory zaczeli przybywac masowo ok. 20-25 lat temu ! ! Na pocztku byli tylko z "wyznania Kristna" dopiero jak dostali pozostanie i PO-sciagali juz zony z dziecmi, to nagle zaczeli byc Islamistami i teraz Zachod ma to co ma...a bedzie jeszcze gorzej...! ! !
2015-07-29 00:01:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi