sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Tusk pogratulował Szydło zwycięstwa

Tusk pogratulował Szydło zwycięstwa

Tusk pogratulował Szydło zwycięstwa
Data publikacji: 2015-10-26 20:32
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-27 09:25
Wywietleń: 1068 33531

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk pogratulował kandydatce PiS na premiera Beacie Szydło zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. W liście napisał m.in., że życzy udanych i owocnych rządów umacniających pozycję Polski w UE oraz liczy na dobrą współpracę.

"W imieniu swoim oraz Rady Europejskiej pragnę pogratulować wygranej w wyborach, która otwiera Pani drogę do nominacji na Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Życzę powodzenia w Pani misji, udanych i owocnych rządów umacniających pozycję Polski w Unii Europejskiej oraz liczę na dobrą współpracę" - napisał w liście do Szydło Tusk.

W zamieszczonym wcześniej wpisie na Twitterze zapowiedział, że szerzej odniesie się do sprawy wyborów w Polsce we wtorek na konferencji prasowej. "Wybory - normalna sprawa. Nie lekceważę jej. We wtorek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej:) (gratulacje wysłane)" - napisał Tusk.

Wpis jest bardzo podobny do tego, który został zamieszczony w czerwcu zeszłego roku tuż po ujawnieniu pierwszych stenogramów nagrań polityków z restauracji Sowa i Przyjaciele. Wówczas Tusk napisał: "Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej". (pap)

Fot. Donald Tusk głosował w niedzielę w Brukseli.

Fot. EPA/OLIVIER HOSLET

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Krawcowa,
Panie Tusk... no i jednak wyszlo w koncu Szydlo z worka ! !
2015-10-27 00:14:08
PO-gratulowal...,
Taak, ale patrzac na zdjecie...to z "zacisnieta mina" ! !
2015-10-26 23:48:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi