wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Tajemniczy klient

Tajemniczy klient

Data publikacji: 2015-08-13 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-14 08:49
Wywietleń: 775 11766

Decyzje tymczasowe, tajemniczy klient oraz darmowe ostrzeżenia w mediach - takie są pomysły na wsparcie obywateli na rynku finansowym. Wprowadza je właśnie przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Nowe przepisy wejdą w życie pół roku po ogłoszeniu.

Zgodnie z nowelizacją zabronione będzie proponowanie konsumentom nabycia usług finansowych, które nie odpowiadają ich potrzebom. Nie będzie też wolno proponować nabycia tych usług w sposób nieadekwatny do ich charakteru. Z kolei decyzja tymczasowa ma umożliwić szybką reakcję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na podejrzane praktyki. Jeszcze w toku postępowania zobowiąże ona przedsiębiorcę do zaniechania określonych działań.

Nowelizacja wprowadza także instytucję tajemniczego klienta, która pozwoli na uzyskanie dowodów w postępowaniu w sprawie niedozwolonych praktyk. UOKiK będzie mógł skorzystać z tego rozwiązania tylko za zgodą sądu. Nie będzie prowokacji - tylko sprawdzenie sposobu oferowania produktu lub usługi czy procedury zawierania umowy.

Ponadto UOKiK dostanie możliwość publikowania bezpłatnych komunikatów i ostrzeżeń w publicznym radiu i telewizji. Ma to ułatwić szybkie i skuteczne informowanie konsumentów o zachowaniach lub zjawiskach, które godzą w ich interesy. ©℗ (jps)

Komentarze

Klient "Nasz Pan"...??
Kazdy Klient, jak by nie patrzyl...byl, jest i dalej bedzie sprytnie... "manewrowany i kolowany" ! !
2015-08-13 22:25:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi