poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Szydło rezygnuje, Morawiecki na premiera

Szydło rezygnuje, Morawiecki na premiera

Szydło rezygnuje, Morawiecki na premiera
Data publikacji: 2017-12-07 20:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-10 22:42
Wywietleń: 1675 304265

Premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta; Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego - poinformowała w czwartek rzecznik PiS Beata Mazurek.

Mazurek podkreśliła, że Komitet Polityczny podjął decyzję, że Szydło powinna pełnić "ważną, eksponowaną funkcję w polskim rządzie".

- Natomiast Komitet Polityczny na stanowisko premiera wysunął kandydaturę pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego - powiedziała Mazurek.

- Komitet Polityczny w sposób zdecydowany wypowiedział się, by premier Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego - poinformowała rzeczniczka PiS.

- Jestem przekonana, że nasi wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy jedną drużyną, że realizujemy program - mówiła Mazurek dziennikarzom po zakończeniu Komitetu Politycznego PiS.

- Komitet Polityczny w sposób zdecydowany wypowiedział się, by pani premier Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rządzie, na którego premiera w tym momencie desygnowaliśmy Mateusza Morawieckiego - dodała.

Podczas rozmowy z dziennikarzami nie chciała powiedzieć jakie stanowisko miałoby to być.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Z informacji PAP wynika również, że podczas głosowania nad kandydaturą dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw kandydaturze Morawieckiego, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała "za".

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego zaplanowano na wtorek; na razie nie będzie zmian ministrów - to - według informacji PAP - miał zapowiedzieć prezes PiS Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS.

Według źródeł PAP, na klubie przemawiał krótko prezes Kaczyński i premier Beata Szydło, która dostała owacje na stojąco; Morawiecki nie zabrał głosu.

(pap)

Na zdjęciu: Beata Szydło i Mateusz Morawiecki podczas  ostatniego posiedzenia Rady Ministrów.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Eva T.
I tak paranoiku nie zrozumiesz?
2017-12-10 22:37:34
Pytanie... do Ewy T.
Jak Donald T. zatrudnial "PO-litycznie wybitnych fachowcow" to dlaczego powstalo az PO-nad 200 Wielkich Afffer, przegral Wybory i szybko "zmyl sie" az do Brukseli ???
2017-12-10 22:26:15
Eva T.
Jeżeli Morawiecki przez kilka lat doradzał Tuskowi to chyba się zna na gospodarce? Przecież Tusk zatrudniał przeważnie wybitnych fachowców, którzy mądrze mu doradzali, nie to co teraz.
2017-12-10 10:36:41
Zagadka...?
No Komuszki i PO-stkomuszki oraz reszta Lewactwa... ale chociaz z 1-go PO-winniscie byc "Zadowolnieni" gdzie odchodzaca Pani Premier ubrala sie na Czerwono... byc moze cos tym "Manifestujac"...? No Jarun i typo PO-dobni - a co Wy na to...???
2017-12-09 23:37:32
Jarun
Jeżeli była taka dobra "dobra zmiana" to dlaczego ją kurdupel-intrygant wywalił ? Powiatowa broszka okazała sie tylko dobra na powiat?! Za malutka na premiera? A prezes nie ponosi konsekwencji...do czasu. Kłamie, łże, tchórzliwa sobaka, intrygant. Smoleńsk=kłamstwo, Szydło najlepszym premierem-też kłamstwo. Maciarewicz, Piotrowski i Miśkiewicz to PiS!!! Dobra zmiana ? Dla kogo, bo nie dla suwerena!!!
2017-12-09 21:45:12
@jarun
Twój komentarz , to pocałunek Judasza dla administratorów Polski zarządzanej przez manekiny spod gwiazdy !
2017-12-09 20:23:49
Pigwa
Jak strasznie dużo pracy przed Rządem RP by było normalniej to widać po komentarzach ...Szczecin jak zawsze w Czerwonym Układzie i uczciwy tu nie ma czym oddychać
2017-12-09 18:06:38
trohan
Powinna wystąpić przed kamerami i kurduplowi dać popalić, że zawłaszczył władzę i ludzi traktuje jak pachołków! Ale to powiatowa, wyciągnięta z Domu Kultury.
2017-12-09 16:53:58
Jarun
A widzieliście w Sejmie po obronie rządu "pocałunek Judasza" od prezesa dla Beatki. Zmiana manekinów nic nie da . PiS (Prezes!) nie ma pomysłu na Polskę.
2017-12-09 16:51:03
Czas pokaze...
Czy to bylo konieczne posuniecie ? A co dalej z Gowinem, ktory juz w PiS-ie... tworzy jakas nowa Partie czy "u-gru-PO-wa-nie"... ??
2017-12-09 00:58:05
o
piękna dymisja i znowu kwiaty i oklaski, owacje na stojąco. i broszki nie ma przy pierwszym korycie. jedność zjednoczenia utrzymana. misja wyczerpana a cele osiągnięte poza jednym- dobrobytem mas. teraz czas na czarodzieja który ma wizje. będzie przekształcał własnościowo Polskę z takim samym skutkiem jak bank którym zarządzał. a ekipa zakonników PC przy korytku jak była tak trwa- monolit- piąty element demokracji
2017-12-08 20:21:15
@ela
ela - TY się nadajesz !!! - ZOSTAŃ SOŁTYSEM PIERDZISZCZEWA !!! No chyba ,że juz jesteś prezydentem PODPIERDZISZEWA WKIELKIEGO ! ?
2017-12-08 17:39:15
Ucho Prezesa
W Uchu Prezesa przewidzieli taki scenariusz już kilka tygodni temu.
2017-12-08 14:22:57
ALE JAJA
Wróciło szydło do wora. A kto teraz do szafy? Kto do San Escobar, kto na łąkę mnożyć się jak królik, i kto do stodoły. NO I KTO DO POCZEKALNI PRZED GABINETEM PREZESA?
2017-12-08 13:32:41
Wawer
Premier motłochu wymieniony na premiera polskich elit.
2017-12-08 11:39:11
Brawo PiS!
Może będzie lepiej, może gorzej. Różnice nie powinny być znaczące, bo obie osoby są świetnymi fachowcami.
2017-12-08 11:08:40
do @ Jakóba (pije)
"W TVP - Ojciec Mateusz, w rządzie - premier Mateusz."...dodaj w demokratycznym KOD-zie też Mateusz był, ale się zmył i jest na utrzymaniu "Stypendium Wolności"....Niedługo bądzie na "utrzymaniu państwa".
2017-12-08 10:28:08
STROSKANY
I jak teraz biedna Beatka bądzie wracała na weekend do męża? Bez szalejących BOR-wików, a pociągiem. Będzie bezpiecznie na drogach
2017-12-08 09:58:05
Jan do w-PIS-anka
PO pierwsze: widzisz jakiekolwiek PO-wody do śmiechu czy to pierwszego, czy ostatniego? PO drugie: premier swoją dymisję składa na ręce prezydenta, a nie prezesa (a tak było właśnie za "komuny", z tą różnicą, że prezes nazywał się wtedy pierwszy sekretarz). PO trzecie: dymisja premiera, oznacza jednoczesną dymisję całego rządu, tymczasem ministrowie zostają, a ustępuje sama premier. Jak zatem nowy premier ma skompletować swój rząd, skoro ma narzuconych istniejących ministrów? PO czwarte: będzie to kolejna "marionetka" a rzeczywista władza pozostanie w osobie pierwszego prezesa patrii. PO piąte: bankster i doradca Tuska najodpowiedniejszym dla PiS-u kandydatem na premiera - partia wymierzyła swoim wyborcom srogi policzek. Przemyśl (jeśli potrafisz) kto tu nawiązuje do POst-komuszków.
2017-12-08 08:52:31
Szydlo
Szydło nie rezygnuje tylko dostała kopa i poleciała z hukiem, ona się nie nadaje .
2017-12-08 07:59:41
Adam
Nareszcie ktoś konkretny, bo ta rozumemłana Szydło nie nadawała się na to stanowisko
2017-12-08 07:39:24
,
Nie było lepszego premiera w Polsce, który tak wspaniale broniłby Polski np. przed instytucjami unijnymi, ale co tam, widać nie chcą już dalej rządzić. A tak dobrze szło.
2017-12-08 06:56:11
Wódz tak ma.
Szydło za bardzo urosła. Wódz Kaczyński i jego przydupasy poczuli się zagrożeni i wykopali Szydło. Stalin takich zagrażających jemu to stawiał przed plutonem egzekucyjnym. Wódz tak ma.
2017-12-08 03:42:34
w-PiS-anka
Do PO-nizszych Komuszkow i PO-stkomuszkow.... smieje sie Ten, Kto smieje sie ostatni !! I przy Okazji Osobiste Podziekowanie dla Pani Beaty Szydlo - za dotychczasowy Trud i Wysilek... na Stanowisku Premiera RP i nie na dniu wczorajszym czy dzisiejszym Swiat sie konczy !!
2017-12-08 01:33:28
Jarun
No i wyszło szydło z...rządu. Zmiana manekinów w gabinecie niczego nie zmieni. Same miernoty, bez pomysłu na Polskę. Mówiłem, że PiS zacznie potykać się o własne nogi. Opozycja niczego nie zdziała, sami się przewrócą.
2017-12-07 23:46:51
zbych
To nic nie mienia. Dopóki rządzi ta proklemlowska banda to dalej bedzie żle się działo w Polsce
2017-12-07 23:16:49
ładnie
Kaczyński wraz z 33 członkami komitetu politycznego PIS poparło wniosek Schetyny o votum nieufności dla Szydło
2017-12-07 23:02:39
Haha
Wracają graty do domu Beaty
2017-12-07 22:52:14
vera
Jeśli ona myśli, że dzięki tej ucieczce uniknie odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu to się zdziwi
2017-12-07 22:44:52
Dobra decyzja
Jest szansa na odrobinę normalności. Morawiecki powinien zdecydowanie lepiej dogadywać się z UE niż ta zacietrzewiona Beata.
2017-12-07 22:27:52
Nikt po niej płakać nie będzie
no może garstka oszołomów od Rydzyka
2017-12-07 21:57:21
Jakób
Zamienił stryjek siekierkę na kijek. A ten Komitet Polityczny to dawny Komitet Centralny. Jakieś deja vue. I znów mamy PZPR = Pisowska Zjednoczona Prawica Rzeczypospolitej. W TVP - Ojciec Mateusz, w rządzie - premier Mateusz. Jedyna korzyść z tego, że pana Morawieckiego lepiej się słucha niż pani Szydło. Żeby nowy premier zażądał ustąpienia Macierewicza, Szyszki, Jurgiela i Waszczykowskiego, to ten rząd byłby łatwiejszy do strawienia.
2017-12-07 21:49:24
kabaret
Kaczyński oszalał, doradca Tuska uwieczniony na słynnych taśmach u Sowy premierem?!
2017-12-07 21:36:18
ela
Świetna wiadomość - ta kobieta nie nadawałaby się by być sołtysem Pierdziszewa, a co dopiero premierem Polski
2017-12-07 21:02:49
Czyli opozycja zwyciężyła
Votum nieufności i Brocha leci ze stanowiska. Pięknie jest.
2017-12-07 20:53:20
Nareszcie
Szydło była najgorszym premierem po 1989 roku