środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kraj > Świąteczna Zbiórka Żywności w całym kraju

Świąteczna Zbiórka Żywności w całym kraju [FILM]

Świąteczna Zbiórka Żywności w całym kraju
Data publikacji: 2016-11-22 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-22 16:18
Wywietleń: 65 174663

20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce – poinformowali jej organizatorzy. Najbardziej potrzebne są olej, cukier, ryż, przetwory mięsne i warzywne oraz słodycze.

Świąteczna Zbiórka Żywności to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Banki Żywności. Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski przypomniał, że od 1996 roku przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach na terenie całej Polski w zbiórkę żywności dla potrzebujących angażuje się ponad 50 tys. wolontariuszy.

– Przez wszystkie te lata udało nam się zebrać 9 mln kilogramów żywności, co pozwoliło na przygotowanie 18 mln paczek dla potrzebujących – powiedział Borowski.

W Świąteczną Zbiórkę Żywności po raz drugi zaangażowała się para prezydencka. Dwie paczki w imieniu Andrzeja i Agaty Dudy przekazał podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

– Ta akcja z jednej strony ma bardzo konkretny cel. Trzeba zebrać żywność, która będzie potrzebna po to, żeby się dzielić z innymi w czasie świątecznym, wtedy kiedy nikt nie może zostać sam. Ta akcja ma też uczyć nas wszystkich, że koło nas są osoby potrzebujące – powiedział Kolarski.

Oprócz tradycyjnej zbiórki produktów spożywczych w sklepach, która odbędzie się w weekend 25-27 listopada, organizowana jest zbiórka internetowa. Aby zrobić zakupy dla potrzebujących, wystarczy wejść na stronę www.bankizywnosci.pl, a stamtąd do dowolnego sklepu, który bierze udział w akcji. Obsługa sklepu dostarczy zakupy do Banku Żywności, skąd trafią do potrzebujących. Internetowa zbiórka potrwa do końca grudnia. Również do końca grudnia akcję można wesprzeć, wysyłając charytatywny SMS o treści "POMAGAM" na nr 75365 (koszt 3 zł + VAT). Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na transport i przechowywanie żywności.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności – m.in. do jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i organizacji zajmujących się opieką nad najuboższymi. (pap)

Film: PAP

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi