niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kraj > Sondaże prezydenckie

Sondaże prezydenckie

Sondaże prezydenckie
Data publikacji: 2015-08-03 18:59
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-03 23:17
Wywietleń: 814 7643
Poniedziałek przyniósł wyniki dwóch sondaży dotyczących ustępującego prezydenta i prezydenta elekta. Ponad połowa Polaków (51 proc.) jest niezadowolona ze sposobu, w jaki ustępujący prezydent Bronisław Komorowski sprawował władzę w trakcie kadencji; zadowolonych jest 37 proc. respondentów - wynika z sondażu TNS Polska.

Niemal co drugi Polak (48 proc.) jest zdania, że Andrzej Duda będzie lepszym prezydentem od Bronisława Komorowskiego - wynika z sondażu CBOS. Ośrodek zauważa jednak, że zdania na temat tego, jak Duda wpłynie na sprawy w kraju i pozycję na świecie, są podzielone.

Pozytywne oczekiwania wobec Dudy przeważają niemal we wszystkich grupach wyróżnionych ze względu na cechy społeczno-demograficzne i przynależność zawodową. Według CBOS wyjątek stanowią jedynie osoby o lewicowych poglądach politycznych (46 proc. uważa, że Duda będzie gorszym prezydentem od Komorowskiego), niepraktykujące religijnie (37 proc. wskazań), uzyskujące najwyższe dochody w przeliczeniu na osobę w gospodarstwie domowym (41 proc.) - wśród nich nieznacznie przeważa przekonanie, że prezydentura Dudy będzie gorsza niż jego poprzednika. (pap)

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu
Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

w-PiS-anka,
Do przeciwnikow nowego Prezydenta...dbajcie wiec o swojego na Wschodzie, a My zwolennicy Pana Andzreja Dudy zadbamy teraz o swojego, tak na zachodzie Polski jak i Swiata ! ! P.S. A czy ten tekst PO-nizej ktory trzeba wpisac... musi byc taki "koslawy" i tak trudny do odczytania ??
2015-08-03 21:02:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi