piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kraj > Seremet: Amber Gold to moja największa porażka

Seremet: Amber Gold to moja największa porażka

Seremet: Amber Gold to moja największa porażka
Data publikacji: 2016-12-08 19:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-09 20:43
Wywietleń: 90 182808

Podtrzymuję opinię, że moją największą porażką, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - powiedział Andrzej Seremet w czwartek (8 grudnia) przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Potwierdził, że poczuwa się do odpowiedzialności za zaniedbania prokuratury.

B. prokurator generalny przyznał też, że o sprawie Amber Gold rozmawiał z ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem, gdy stała się ona już głośna. Premier Tusk był, jak mówił Seremet, "mocno poirytowany", krytycznie wyrażał się o działalności służb, w tym także prokuratury w tej sprawie. Seremet ocenił zarazem, że nie ma złotych recept, które zapobiegłyby takim aferom jak Amber Gold.

Seremet przez około 5 godzin zeznawał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Na początku przesłuchania w ramach tzw. swobodnej wypowiedzi wskazał, że "istotą nieudolności" śledztwa ws. Amber Gold w Prokuraturze Rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu było to, że nie było nad nim należytego, właściwego nadzoru.

Były szef prokuratury ocenił, że za źle prowadzone w tej sprawie postępowanie odpowiedzialni są: prokurator referent i prokurator zwierzchnik z prokuratury prowadzącej sprawę oraz prokurator z prokuratury okręgowej z wydziału nadzoru. Seremet ocenił, że prokuratorzy z Trójmiasta nie zdawali sobie sprawy, jak szerokie rozmiary przybiera sprawa Amber Gold. Mówił też o ich "rutynowym podejściu w najgorszym tego słowa znaczeniu".

- To było żałosne - tak zaś Seremet ocenił zgodę jednego z prokuratorów, że potrzebne akta Marcin P. dostarczy mu po powrocie z urlopu.
(pap)

 

Na zdjęciu: Były prokurator generalny Andrzej Seremet zeznaje przed sejmową komisją śledczą badającą sprawę Amber Gold.

Fot. PAP/Rafał Guz

Komentarze

klara
Rozpierzyc te cała prokurature i sedziow teraz widac ze to przestepcy --Ziobro Kaminski Kaczynski do dzieła dorżnac te haniebna watahe aby wam sily starczyło
2016-12-09 20:23:58
Dzieci
Pewnie Józef Bąk uważa inaczej.
2016-12-09 07:42:08
Kolejne "Bajki" na dobranoc...
Hmm... jesli nie ma zlotych recept ktore zapobiegly by takim AFEROM... to jak w takim razie wygladaja Srebrne Recepty...? Czyz bysmy wiec mieli PO raz kolejny do czynienia z kolejnymi "naiwno-dobrodusznymi" i niczemu niewinnymi Prokuratorami z tamtych lat ? A ciekawe, jak wygladaja na dzien dzisiejszy tak niniejszych Prokuratorow jak i ich Rodzin - Konta Bankowe... tak w Polsce jak i zagramanica...??
2016-12-09 00:55:03
OBYWATEL !
Żałosni ? prokuratorzy ? ??? HAŃBA !
2016-12-08 21:59:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi