niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Seremet: Amber Gold to moja największa porażka

Seremet: Amber Gold to moja największa porażka

Seremet: Amber Gold to moja największa porażka
Data publikacji: 2016-12-08 19:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-09 20:43
Wywietleń: 122 182808

Podtrzymuję opinię, że moją największą porażką, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - powiedział Andrzej Seremet w czwartek (8 grudnia) przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Potwierdził, że poczuwa się do odpowiedzialności za zaniedbania prokuratury.

B. prokurator generalny przyznał też, że o sprawie Amber Gold rozmawiał z ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem, gdy stała się ona już głośna. Premier Tusk był, jak mówił Seremet, "mocno poirytowany", krytycznie wyrażał się o działalności służb, w tym także prokuratury w tej sprawie. Seremet ocenił zarazem, że nie ma złotych recept, które zapobiegłyby takim aferom jak Amber Gold.

Seremet przez około 5 godzin zeznawał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Na początku przesłuchania w ramach tzw. swobodnej wypowiedzi wskazał, że "istotą nieudolności" śledztwa ws. Amber Gold w Prokuraturze Rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu było to, że nie było nad nim należytego, właściwego nadzoru.

Były szef prokuratury ocenił, że za źle prowadzone w tej sprawie postępowanie odpowiedzialni są: prokurator referent i prokurator zwierzchnik z prokuratury prowadzącej sprawę oraz prokurator z prokuratury okręgowej z wydziału nadzoru. Seremet ocenił, że prokuratorzy z Trójmiasta nie zdawali sobie sprawy, jak szerokie rozmiary przybiera sprawa Amber Gold. Mówił też o ich "rutynowym podejściu w najgorszym tego słowa znaczeniu".

- To było żałosne - tak zaś Seremet ocenił zgodę jednego z prokuratorów, że potrzebne akta Marcin P. dostarczy mu po powrocie z urlopu.
(pap)

 

Na zdjęciu: Były prokurator generalny Andrzej Seremet zeznaje przed sejmową komisją śledczą badającą sprawę Amber Gold.

Fot. PAP/Rafał Guz

Komentarze

klara
Rozpierzyc te cała prokurature i sedziow teraz widac ze to przestepcy --Ziobro Kaminski Kaczynski do dzieła dorżnac te haniebna watahe aby wam sily starczyło
2016-12-09 20:23:58
Dzieci
Pewnie Józef Bąk uważa inaczej.
2016-12-09 07:42:08
Kolejne "Bajki" na dobranoc...
Hmm... jesli nie ma zlotych recept ktore zapobiegly by takim AFEROM... to jak w takim razie wygladaja Srebrne Recepty...? Czyz bysmy wiec mieli PO raz kolejny do czynienia z kolejnymi "naiwno-dobrodusznymi" i niczemu niewinnymi Prokuratorami z tamtych lat ? A ciekawe, jak wygladaja na dzien dzisiejszy tak niniejszych Prokuratorow jak i ich Rodzin - Konta Bankowe... tak w Polsce jak i zagramanica...??
2016-12-09 00:55:03
OBYWATEL !
Żałosni ? prokuratorzy ? ??? HAŃBA !
2016-12-08 21:59:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską