wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Senackie NIE dla referendum prezydenta

Senackie NIE dla referendum prezydenta

Senackie NIE dla referendum prezydenta
Data publikacji: 2015-09-04 14:12
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-05 12:06
Wywietleń: 1302 18345

Senat w piątek nie wyraził zgody na zarządzenie ogólnokrajowego referendum 25 października, które miałoby być przeprowadzone jednocześnie z wyborami parlamentarnymi. Wniosek o przeprowadzenie takiego referendum złożył prezydent Andrzej Duda.

Przeciw wnioskowi prezydenta głosowało 53 senatorów, 35 było za, 2 wstrzymało się od głosu.

W proponowanym przez prezydenta Dudę referendum Polacy mieliby odpowiedzieć na trzy pytania: czy są "za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe" i czy są "za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego od siódmego roku życia". (PAP)

Komentarze

CUDO
Prezydent jako jedyny ma prawo wnoszenia projektów ustaw do sejmu więc niech z taką ustawą wyjdzie skoro obiecał a nie podciera się aktualnie rządzącymi politykami bo w końcu na co liczył i nikt go nie zmuszał do obietnic
2015-09-05 09:01:42
z zagranicy
Ta PO to totalna zenada.Ja to chociaz mam czyste sumienie:jak to barachlo doszlo do wladzy po prostu wyjechalem, bo bylo wiadomo, ze zacznie sie PRL-bis wzbogacony o nowe totalitarne wynalazki.Jak moi rodacy moga to akceptowac do dzisiaj pozostaje dla mnie zagadka:)
2015-09-05 06:43:06
Czytelnik Kuriera...
Tonacy Lewicowcy tj. SLD, PSL i PO-stkomunisci lapia sie teraz juz brzytwy, z nadzieja ze moze Im sie w Pazdzierniku uda ( ? ) zapominajc jednak o tym, ze morze jest glebokie i szerokie... ! A po drugie, jak rozwiazano i jak wygladaja te 3 pytania... w innych Krajach UE ??
2015-09-04 21:13:44
Wawrzek
Potworny strach okupantów sceny politycznej w Polsce. Wąskie grupy macherów przyznały sobie na koszt Narodu wysokie apanaże wręcz nienaruszalne i nie chcą by ich tego pozbawiono. Kogo finansuje się środkami z budżetu Państwa przyznawanymi na partie polityczne?, czy korzystają z tego członkowie partii?, nie korzysta z tego wąska grupa działaczy. Czy z budżetowych pieniędzy korzystają wszystkie partie polityczne?, nie, korzystają tylko te u władzy- to przecież jest łamanie Konstytucji. Czy JOW-y zabetonują scenę polityczną?, nie należy wszystkim kandydatom stworzyć jednakowe warunki startu Wyborach, bo przecież nie można jednego finansować z budżetu a drugiego niszczyć politycznie też środkami z budżetu. Tak więc walczą o utrzymanie koryta dożywotnio. a Prezydent? tak jak tu ktoś pisze powinien wnieść projekt ustawy anulujący prowadzone przez Buzka i Tuska pseudo reformy emerytalne i zaproponować jednolity system emerytalny równy dla wszystkich.
2015-09-04 15:51:20
ulk
Precz z Platformą!
2015-09-04 14:29:23
W najbliższych wyborach:
Obywatelskie NIE dla PO/PSL!
2015-09-04 13:31:48
śp. Stalin
Brawo SENAT! nie dali się zastraszyć pseudo Solidarności...
2015-09-04 12:40:05
Bis
Skoro prezydent obiecał obniżenie wieku emerytalnego, niech zgłosi projekt. Po co zasłaniać się referendum, po którym miałby wymówkę - drodzy rodacy, za mało was wzięło udział w głosowaniu. Nie chcieliście zmian.
2015-09-04 12:32:33