niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Rewolucji nie będzie

Rewolucji nie będzie

Rewolucji nie będzie
Data publikacji: 2015-08-05 19:21
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-11 06:12
Wywietleń: 1057 8131

Wywiad z prezydentem elektem Andrzejem Dudą

PAP: Jakie projekty planuje pan złożyć w pierwszych 100 dniach prezydentury?

Andrzej Duda: Dwa pierwsze najważniejsze dla mnie projekty to kwestia wieku emerytalnego i kwota wolna od podatku. Te zapowiedzi chciałbym zrealizować jako pierwsze.

- Kiedy będą gotowe te projekty? Jeszcze w sierpniu?

 - Nie chciałbym szafować datami, ale nie ukrywam, że chciałbym, abyśmy w sierpniu mogli przynajmniej część z tych propozycji przedstawić. Podczas debaty telewizyjnej w kampanii prezydenckiej zobowiązałem się, że jeśli w pierwszym roku prezydentury tych dwóch zasadniczych dla mnie projektów nie przygotuję i nie złożę, to ustąpię z urzędu. Absolutnie to podtrzymuję, bo to są dla mnie kwestie priorytetowe. Jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku, dzisiaj jest ona na śmiesznym poziomie. Zapowiedziałem, że w jak najszybszym czasie powinna zostać podniesiona do co najmniej ośmiu tysięcy, ale mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie ona podnoszona.

- Jeśli chodzi o założenia dot. obniżenia wieku emerytalnego, czy będzie opcja 40-letniego okresu składkowego?

- Dyskutujemy w tej chwili na ten temat. Są różne opcje. Wiek emerytalny obniżono w Niemczech i przyjęto tam 45 lat okresu składkowego. Rozmowy trwają, ale sądzę, że zostanie wypracowane takie rozwiązanie, nad którym parlament będzie mógł się pochylić. W sprawie projektu spotykaliśmy się z NSZZ Solidarność, szefem związku Piotrem Dudą. Chciałbym, abyśmy wspólnie wypracowali kształt projektu prezydenckiego.

- Panie prezydencie, stosunki Polski z Rosją są powszechnie oceniane jako najgorsze w najnowszej historii. Pytamy o to również w kontekście tego, co się dzieje na wschodniej granicy Ukrainy. Jak pan zamierza ułożyć relacje z Rosją?

 - Sytuacja jest rzeczywiście trudna, ale jestem przeświadczony co do jednego: Polska nie chce mieć złych stosunków z żadnym sąsiadem i nigdy celowo do tego nie będzie dążyć. To nigdy nie służy. (pap)

Cały wywiad w czwartkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”

 

Komentarze

Obeserwator wydarzen...
Jak na razie "wydluzenia" wieku tj lat do przejscia na emeryture... Polacy jeszcze nie PO-trzebuja ( ! ) gdyz wiekszosc mezczyzn umiera i tak w wieku okolo 65 lat ! ! A w Grecji mozna przejsc juz na emeryture PO ukonczeniu 50-ki, we Francji 60-ki,...itd...itp...! !
2015-08-06 09:53:45
Czytelnik,
Do wpisu teda..., Ted, zapomniales jeszcze dopisac by nacisnal przycisk - CZERWONY BURAK ! !
2015-08-06 08:51:13
ted
Ciekawe czy Bronek zabrał ze sobą Aneks do Raportu z Likwidacji WSI !? Jeżeli zabierze ten dokument z pałacu to będzie to przestępstwo ! PS: do Mieszkańca : idź lemingu do Biedronki , połóż tępy łeb na wagę i naciśnij BURAK !!
2015-08-06 06:27:41
MIESZKANKA,
Do Mieszkanca..., jak bylo Ci lepiej za Komuny czy PO-stkomuny, to nikt na sile nie trzyma Cie juz dzisiaj w RP ! Na Swiecie istnieje jeszcze kilka Komunistycznych Krajow, tak ze szerokiej drogi...lub udanej Lot-niczej PO-drozy... i to najlepiej - NA ZAWSZE ! !
2015-08-05 21:19:48
Mieszkaniec
PiS-owski Dudo jesteś taki jak inni ,więc nikt nie liczy na Twoje wniebowstąpienie i diabelskie kłamstwa.
2015-08-05 20:36:39
kibic
jedno jest pewne.od jutra koniec obciachu prezydenta,który nas ośmieszał,gdzie się nie pojawiał i kiedy tylko się odzywał.
2015-08-05 18:35:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi