wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Rejestr pedofilów

Rejestr pedofilów

Rejestr pedofilów
Data publikacji: 2015-12-30 16:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-02 09:22
Wywietleń: 1037 80480

Rząd przyjął projekt ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, zakładający utworzenie rejestru osób skazanych za seksualne czyny wobec nieletnich. Jedna z jego baz - z danymi m.in. recydywistów - ma być powszechnie dostępna.

"Projekt wprowadza nowe, dotąd nieistniejące środki ochrony społeczeństwa, w tym szczególnie nieletnich, przed przestępczością seksualną" - podało CIR. Jak wskazano, "w obecnym stanie prawnym brakuje wystarczających środków, które umożliwiają realną kontrolę sprawców (...) Chodzi przede wszystkim o możliwość wykorzystywania mechanizmów skutecznie zapobiegających kontaktowaniu się sprawców tego rodzaju przestępstw z dziećmi. Najbardziej rozpowszechnionym środkiem kontroli jest tworzenie wyodrębnionych rejestrów sprawców i udostępnianie ich danych".

Zgodnie z propozycją resortu sprawiedliwości, zostaną utworzone dwie bazy. Pierwsza to rejestr z dostępem ograniczonym m.in. dla sądów i policji ze wszystkimi danymi i zdjęciami sprawców, którzy dopuścili się przestępstwa zgwałcenia na małoletnim poniżej 15. roku życia. Druga to rejestr publiczny, do którego dostęp będzie powszechny. Dane zamieszczone w nim nie będą zawierać m.in.: imion rodziców skazanego, nazwiska rodowego matki oraz miejsca zamieszkania - znajdzie się tu tylko np. nazwa miejscowości, w której skazany przebywa. (pap)

Komentarze

Dobra Ustawa...,
Jak w sklepach rowerowych rejestruje sie pedaly...to dlaczego nie mozna tego rowniez robic w pewnych bazach... z pedo-fil-ami ? Na Zachodzie wszystkie osoby ktore staraja sie o prace z mlodzieza do lat 18-tu... musza przedstawic Wyciag z rejestru Policji, ze nie byli notowani i karani...szczegolnie ze wzgledu na Pedofilie ! Dotyczy to tak mezczyzn jak i kobiet ! !
2016-01-01 23:33:23
Oczywistość
Oczywista, oczywistość że do rejestru nie trafią pedofile z partii watykańskiej, bo konkordat tego zabrania.
2015-12-31 09:25:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi