wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Kraj > Reforma OFE zgodna z konstytucją

Reforma OFE zgodna z konstytucją

Reforma OFE zgodna z konstytucją
Data publikacji: 2015-11-04 21:06
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-06 11:53
Wywietleń: 1182 35470

Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodne z konstytucją najważniejsze z zaskarżonych przez prezydenta i Rzecznika Praw Obywatelskich wprowadzonych dwa lata temu zmian w systemie emerytalnym, które ograniczyły rolę Otwartych Funduszy Emerytalnych.

W środowym wyroku ws. OFE Trybunał Konstytucyjny nie zabronił rządzącym sięgnięcia po kolejne środki z Funduszy; pytanie, czy nie stanowi to zachęty do dalszego zabierania aktywów z OFE, jeśli państwo znajdzie się w potrzebie - uważa główny ekonomista PwC Witold Orłowski.

(pap)

Na zdjęciu: Przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Więcej w czwartkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Wawrzek
Powołanie OFE było sprzeczne z Konstytucją i Interesem Polski i Polaków- bezprawną ustawą przymuszono Polaków do deklaracji o wpłacania obowiązkowych składek ubezpieczenia społecznego, które faktycznie są podatkiem do obcych prywatnych firm. Efektem tego jest gigantyczna malwersacja publicznych kapitałów Państwa Polskiego i pozbawienie Polaków na kilkanaście pokoleń emerytur pozwalających na godne życie. Trybunał Konstytucyjny, gdyby reprezentował Państwo Polskie powinien Orzec obowiązek ścigania karnego twórców OFE i decydentów którzy wprowadzili je w Polsce. Trybunał powinien również nakazać zwrot wszystkich kapitałów wraz z bezprawnie pobranymi kwotami na zarządzenie kapitałem - bo środki zostały znacznie pomniejszone a więc zarządzanie było złe. ZUS bez dodatkowych kosztów może przecież przypisać każdemu ubezpieczonemu jego kapitał bez pośrednictwa firm zarządzających a kapitały te przeznaczyć na stale wysoko-rentowne inwestycje. Pytanie dlaczego i dla kogo Rząd Buzka wyprowadził tak znaczne kapitały z Polski zresztą podobnie zrobił z PZU.
2015-11-06 10:44:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi