czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kraj > Razem, a jednak osobno

Razem, a jednak osobno

Razem, a jednak osobno
Data publikacji: 2015-08-31 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-01 23:38
Wywietleń: 947 16415

W Gdańsku odbyły się w poniedziałek uroczystości z okazji 35. rocznicy Porozumień Sierpniowych z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy. Kontrowersje wzbudziło niezaproszenie na obchody organizowane przez NSZZ Solidarność premier Ewy Kopacz, podobnie jak w niedzielę w Szczecinie.

W ramach obchodów prezydent wziął udział we mszy, złożył kwiaty przed Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, odwiedził Europejskie Centrum Solidarności oraz wziął udział w spotkaniu w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie podpisano przed laty historyczne porozumienia. Premier Kopacz także odwiedziła Centrum, jednak o innej porze. Złożyła też kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Prezydent pogratulował ludziom "S" zwycięstwa nad komunizmem. Podkreślał, że nie podniesiono broni przeciwko władzy, a jednak zwyciężono. Stwierdził też, że władza w Polsce powinna rozumieć, co to znaczy solidarność. Podkreślała to także Kopacz - "solidarność" to znaczy "razem, a nie przeciw sobie", a takie rocznice nie powinny dzielić, tylko łączyć. Jednak według szefa NSZZ "S" Piotra Dudy Kopacz jest "antypracownicza, antyspołeczna, antyzwiązkowa" i dlatego nie otrzymała zaproszenia. (pap)

 

Na zdjęciu: Prezydent pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej


Fot. PAP/Piotr Wittman

Komentarze

PO-litycznie niestabilne choragiewki,
Do Bylem Czlonkiem Solidarnosc...! Jak Komunistyczny "Okret" zaczal po Sierpniu 1980 roku "tonac" to bardzo wielu PZPR-owcow ze strachu SZYBKO PO-wpisywalo sie do Solidarnosci ! A jak pozniej PO-wstala PO-stkomunistyczna Partia, to z kolei znow PO-przenosili sie i do Niej i tak w kolko jak Kameleony... czyli mowiac krotko - Jak Wiatr Zawieje ! !
2015-09-01 21:35:03
Byłem Członkiem Solidarności....
Co Wy robicie ... Wstyd mi za Szczecin ... Wstyd mi za Gdańsk Zamiast łączyć - dzielicie Zamiast się smucić - to się cieszycie bo PO dowalacie Zamiast walczyć o elektorat poza-PIS-owy to tylko go utwierdzacie , że z Wami nie Warto - i z notowań ok 45% będzie 35% (lub niżej). Zamiast pokazać klasę i zaprosić rząd - to wy sobie ze społeczeństwa żarty robicie. Tak ufałem , że Pan Prezydent nie wejdzie w taką ohydną propagandę dalszego Podziału Instrukcyjnego Społeczeństwa(PIS) na tych i tamtych. No i to porównanie liderów Pani Premier do psychologa ... brak pamięci o Wałęsie i innych ... Teraz będziemy podzieleni / żałosne Każdą wielką uroczystość Potraficie zepsuć Panie Jurek - Panie Brudziński - Panie Prezydencie zawiedziony Szczecinianin / " tamten "
2015-09-01 12:51:32
2 strony Polskiego medalu, z poczatku lat 1980-tych...,
W Sierpniu 1980 roku Ludzie nie podniesli broni przeciwko Wladzy...tak, za to PZPR-owska Wladza podniosla pozniej bron przeciwko Strajkujacym robotnikom - gdzie padli zabici i ranni ! !
2015-08-31 22:03:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi