czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Przywłaszczał pieniądze z lokat zmarłych

Przywłaszczał pieniądze z lokat zmarłych

Przywłaszczał pieniądze z lokat zmarłych
Data publikacji: 2016-07-11 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-11 13:13
Wywietleń: 1388 143720

Kierownika banku w Sochaczewie (Mazowieckie), który przywłaszczał sobie pieniądze z lokat należących do osób zmarłych, zatrzymała policja. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że od 2014 r. 39-letni mężczyzna zamknął bezprawnie trzy lokaty oszczędnościowe osób zmarłych lub takich, na których kontach nie wykonano od dłuższego czasu żadnych operacji. „Widząc, że osoby te miały założone lokaty oszczędnościowe, a przez dłuższy czas nikt ze spadkobierców nie zgłaszał się po wypłatę oszczędności, drukował dokumentację dotyczącą likwidacji lokaty i podrabiał podpis właściciela rachunku” – poinformowała w piątek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie st. sierż. Agnieszka Dzik. Kierownik banku przywłaszczył sobie w ten sposób ponad 18 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia i fałszowania dokumentów. Na poczet roszczeń osób pokrzywdzonych tymczasowo zajęto należące do niego mienie ruchome w kwocie 17 tys. zł.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie. Policjanci sprawdzają, czy podobnych sytuacji było więcej.

Policja apeluje do wszystkich, którzy mają w rodzinie osoby w podeszłym wieku bądź są spadkobiercami osób, które mogły posiadać lokatę oszczędnościową, by ustaliły, czy rachunek został zamknięty przez właściciela lub osobę uprawnioną.

„Prosimy o zgłaszanie podejrzeń do banku, a w przypadku potwierdzenia likwidacji lokaty i przywłaszczenia pieniędzy, o niezwłoczne zgłoszenie sprawy na policję” – dodała Dzik. (PAP)

 Fot. Marek KLASA

 

Komentarze

.
Kierownik anonimowego banku w Sochaczewie nie ma imienia i nazwiska. Pieniądze się fotografuje ułożone w wachlarz. Sięgnijcie do propagandy stanu wojennego. Ta notatka to zupełny brak profesjonalizmu.
2016-07-11 13:12:18
..
SKOK? ,pewnie typowy wyznawca pislamu
2016-07-11 11:04:35
Kumaty
Bardzo zaradny młody człowiek. Z pewnością zrobi karierę w polityce i szeroko rozumianym biznesie.
2016-07-11 10:49:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny