niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Prezydent proponuje referendum w sprawie uchodźców

Prezydent proponuje referendum w sprawie uchodźców

Prezydent proponuje referendum w sprawie uchodźców
Data publikacji: 2017-06-08 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-10 09:32
Wywietleń: 255 268096

Jeśli referendum ws. konstytucji będzie udane, a sprawa uchodźców nadal będzie wzbudzała emocje, jestem gotów wystąpić do Senatu z wnioskiem ws. referendum dot. uchodźców – powiedział w czwartek (8 czerwca) prezydent Andrzej Duda.

Prezydent powiedział, że nie jest zwolennikiem łączenia referendum ws. konstytucji z kwestią uchodźców, bo są to rozłączne sprawy. Według niego, referendum w kwestii uchodźców mogłoby się odbyć w dacie wyborów parlamentarnych w 2019 r.

– Dla mnie kwestia referendum dot. kształtu konstytucji jest niezwykle istotna, dotyczy fundamentalnej kwestii przyszłości Rzeczpospolitej, kwestii ustroju. Osobiście nie jestem zwolennikiem łączenia tego referendum, tych pytań referendalnych, które zostaną przygotowane w konsultacjach ze społeczeństwem, z przedstawicielami społeczeństwa, z organizacjami społecznymi – nie łączyłbym tego z kwestią, także ważną dla przyszłości Rzeczpospolitej, bardzo ważną dla bezpieczeństwa, jaką jest problem przyjmowania, bądź nieprzyjmowania uchodźców – powiedział prezydent. Jak dodał, jeżeli chodzi o kwestię uchodźców i z tym związaną kwestię bezpieczeństwa społeczeństwa, "dzisiaj (...) ten problem nie występuje o tyle, że stanowisko polskiego rządu premier Beaty Szydło jest w tej sprawie absolutnie jednoznaczne".

– Obecny, polski rząd mówi jasno: "Nie godzimy się na system kwotowy, nie godzimy się na przymusową relokację uchodźców na teren Polski". To stanowisko jest jasne, jednoznaczne. Moje stanowisko jest zresztą takie samo – podkreślił Andrzej Duda. Nadmienił, że "jeżeli ta kwestia nadal będzie podnoszona w przestrzeni międzynarodowej, będzie podnoszona w przestrzeni Unii Europejskiej, będą te próby przymuszania nas, nacisków na polskie władze (...), to tutaj rzeczywiście głos społeczeństwa jest niezwykle istotny". 

– Wtedy, również dla nowego rządu, dla nowej większości parlamentarnej (...), ten głos społeczny będzie jasny i jednoznaczny – dodał.

(pap)  

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda podczas oświadczenia wygłoszonego w Pałacu Prezydenckim

Fot. PAP/Tomasz Gzell 

Komentarze

POLSKI STOP - dla "Multi-Kulti"
Prostactwo, Brud i Analfebetyzm jak i Is-lamski "Hokus-Pokus" nie jest Chrzescijanskiej Polsce - do niczego PO-trzebny ? Gdyz Is-lam zaciekle zwalcza na wszystkie swoje sposoby... z terroryzmem wlacznie - Cale Swiatowe Chrzescijanstwo ! A Franciszek to niech se dalej "Rzadzi" ale tylko w Watykanie !!
2017-06-10 02:44:28
Marysia
NIGDY, PRZENIGDY, ZADNYCH UCHODZCOW, PRZYBLEDOW, NAWIEDZONYCH, ORAZ innych rozpladniaczy , zapladniaczy, NIE POTRZEBUJEMY. mAMY TU SWOICH AZ ZA DUZO TO MOZEMY IM WYSLAC w ramach uzdrowienia wypraktykowanego i Swiatowo uznanego i uhonorowanego nagroda Noblowska. O.
2017-06-08 20:07:47
Szczecinianka
A coz to za panstwo i jego przedstawiciel Franciszek??? Nakazywac to on moze owieczkom jak je jeszcze ma!! A tak serio to niech zdejmie z nog te haftowane - atlasowe buciki i zalozy twarde sandaly co to bable na pietach robja to mu moze cos madrego do glowy przyjdzie, bo tak jak on stale mysli aby te "atlaski" nie poprzecieraly sie i bedzie musial chodzic na bosaka ( a przydalo-by-sie)bo jak historia mawia, ze apostoly chodzily w sandalach, ) to NIE ma On czasu na inne "zbawienne" rozwjazania - ino nakazac, zmusic, rzucic na kolana, postraszyc czortem - ogniem piekielnym, i z daleka pomachac paluszkami z okienka nie "WYCHYLAJAC" sie za bardzo. Ament.
2017-06-08 19:58:16
Pl
Co to za pomysł? Żadnego referendum, Polacy nie chcą żadnego niebezpieczeństwa, a obowiązkiem rządu jest zapewnić bezpieczeństwo rodaków! Wszyscy chcą spokojnego, bezpiecznego, przyjaznego dla swoich obywateli kraju.
2017-06-08 14:28:24
ROB
cos budyn ma za duzo wolnego???
2017-06-08 14:22:24
;-((
Przeciez papiez Franciszek czyli zastepca Sw.Piotra na ziemi oraz najwazniejsza osoba w kosciele katolickim juz nakazał przyjmowanie uchodzcow ,dlaczego nikt nie wykonuje jego polecen haha ?
2017-06-08 14:11:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi