czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Kraj > Prezes PiS: Nikt nie narzuci nam woli z zewnątrz

Prezes PiS: Nikt nie narzuci nam woli z zewnątrz

Prezes PiS: Nikt nie narzuci nam woli z zewnątrz
Data publikacji: 2017-09-10 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-13 14:33
Wywietleń: 930 291725

Nikt nie narzuci nam swojej woli z zewnątrz. Nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii - powiedział w niedzielę (10 września) z okazji miesięcznicy smoleńskiej szef PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podczas obchodów 89. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, przed Pałacem Prezydenckim podkreślił, że kluczem do zwycięstwa jest cierpliwość i konsekwencja.

- Cierpliwość, spokój, pewność, że mimo różnic zdań idziemy razem - to wszystko musi nam towarzyszyć, bo to zapewnia, że pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą, że Polska została naprawiona, że naprawa RP została zakończona, że mamy taką Polskę, której chcemy: Polskę sprawiedliwą, Polskę suwerenną, Polskę niepodległą, wolną i silną - oświadczył lider PiS.

Zwracając się do uczestników comiesięcznego Marszu Pamięci dodał: "O taką Polskę zabiegamy, o taką Polskę walczymy. I bądźcie pewni, że będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz, że nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy i będziemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii".

- Zwycięstwo jest blisko, tylko musimy dalej, cierpliwie, z pełną determinacją iść do przodu - podkreślił Kaczyński. - Spotykaliśmy się pod drodze z różnego rodzaju przeszkodami, ale ogromna większość tych marszów odbywała się. I dzisiaj, pomijając te okrzyki, na które nie warto zwracać uwagę, mieliśmy spokój. Cierpliwość i konsekwencja zwycięża.

Przeciw Marszowi Pamięci demonstrowało sto kilkadziesiąt osób. Gdy prezes PiS zaczął przemawiać, zebrani w okolicy hotelu Bristol zaczęli skandować: "Kłamca, kłamca". Z tłumu protestujących policjanci wynieśli dwie osoby, m.in. działacza Komitetu Obrony Demokracji Marcina Skubiszewskiego. Towarzyszyły temu okrzyki "hańba". Przeciwnicy Marszu skandowali też: "Wolność, równość, demokracja". Według organizatorów kontrmanifestacji wiele osób było też legitymowanych przez policję.

(pap)

Na zdjęciu: Wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim

Fot. PAP/Leszek Szymański

Komentarze

do kaczystanu
"Zwycięstwo jest blisko, tylko musimy dalej, cierpliwie, z pełną determinacją iść do przodu" - jakbym Gomółkę słuchał.
2017-09-13 14:25:31
Nikt Prezesie ?
A Macierewicz to niby co robi ?
2017-09-13 12:14:11
do POpaprańca
Chyba dziś przedawkowałeś z tymi lekami ? :-) Jeszcze się durniu zatrujesz. Wodę spuść w łazience...no nie...śmierdzi na całą klatkę schodową.
2017-09-12 18:56:36
Odp...do przyjaciol Moskali
Biore, biore i cale Szczecie, ze nie sa az tak "PO-paprane" jak te wasze czerwone tabletki, czy cos tam innego !! A po 2-ie: jak Moskale "mogli" PO-wyzwalac Szczecin od Niemcow, to teraz Bumerang Histori powraca... i Nie-Moskale moga spowrotem Powyzwalac Szczecin z kolei od Moskali - gdyz Historia Polski... dosc czesto Duzym Kolem sie toczy !!
2017-09-12 11:57:15
autobiografia
" pisorów tłum, spija słowa mu z ust, boją się go. W bunkrze fan, mówi na taśmie mam, to jak rodzi się czwarta RP. Otwiera drzwi i nie mówi już nic ...do czterech ścian".
2017-09-12 10:37:28
Gars
Co mu taki mały postumencie dali. Tylne rzędy nie widzą Duce.
2017-09-12 10:14:54
do przyjaciół Moskali
Psychol nie denerwuj się. Leki brałeś? Przecież nie jesteś (ty-PO-wy paranoik) ze Szczecina - to co cię to obchodzi?
2017-09-12 07:38:00
poniżej
To tekst "Międzynarodówki"
2017-09-12 07:16:23
A inaczej mowiac - Paszli Won...
Komuszki i PO-stkomuszki oraz reszta Lewactwa... nie ner-wuj-sia ! Te kilka miesiecznic, chyba jeszcze "Wytrzymacie i jakos PO-znosicie"...?? A jak Nie, to granice i na Wschod... stoja Szczegolnie dla Was - juz od dawna PO-OT-WIE-RA-NE !!
2017-09-12 01:24:37
Jarun
Nic nowego w programie Jarosława: "...kłamią prawa,(tzw. reforma sądownictwa w wydaniu PiS-u. Teraz k* my!) Podatków brzemię ciąży nam,(program 500+ i nic poza tym.) I z praw się naszych naigrawa (wiadomo Tusk i Merkel!) Ten, co z bezprawia żyje sam! (opozycja! kodziarze i inna szumowina) Lecz się odmieni krzywda krwawa, (co miesiąc wam to mówię!) Gdy równość stworzy nowy ład, (czyli IV RP- Kaczystan) Bez obowiązków — niema prawa, (nasze są stołki-wy pachołki!) Dla równych — równy szczęścia świat!" (czyli dla pisiorów, a reszta hołoty - bujacie się)
2017-09-11 20:34:44
wert
Kaczyński, za 2 lata Trybunał Stanu i idziesz siedzieć
2017-09-11 16:07:10
sekciarz
Kto nie popiera kaczora ten nie-Polak. A dlaczego Jarek nigdy ojca nie wspomina ? No fanatycy - odpowiedzcie ?
2017-09-11 10:59:18
Pierre d'Olnięty
do @Prezes i Sekta Zwolnij zwieracze- kupa zejdzie i ci ulży.
2017-09-11 10:04:51
max
Ale się zleciało volksdeutschy i KODziarstwa któremu bardzo ciąży polskie obywatelstwo i najchętniej widzieli by przyłączenie Polski do Reichu!
2017-09-11 09:55:06
Prezes i Sekta
Wypisz, wymaluj - polski Wołodia. Amerykanie po 11 września nie wymyślili miesięcznicy, bo to normalne państwo. Jarek - kogo ty chcesz zwyciężać? Z kim knypku ciągle walczysz ? Już od dzieciństwa z nikim się nie kolegowałeś, (tylko z bratem) i ciągłe wojenki ze wszystkimi. Tak piszą o tobie, ci co cię znają. Ile lat można żyć z kotem ?
2017-09-11 09:45:26
zvt
Chyba wyspa nietolerancji.
2017-09-11 08:56:40
PL
Każdy prawdziwy Polak doskonale to wie, ale i tak warto to przypomnieć, jeśli ktoś akurat niedawno przyjechał do Polski.
2017-09-11 06:55:30
Rozsądny
Jarek.. Zmień dilera
2017-09-11 00:19:26
Jarun
Przemawiał niczym Lenin do bolszewików :-)))). Żadna kontrrewolucja nie da nam rady. To nic, że Kraj nasz Rad jest samotny: "Zwycięstwo jest blisko, tylko musimy dalej, cierpliwie, z pełną determinacją iść do przodu - podkreślił Kaczyński. - Spotykaliśmy się pod drodze z różnego rodzaju przeszkodami,..." Urraaaaaa!
2017-09-11 00:12:59
jack
czyli co Polexit